Ha kell, szétszedhetik és áthelyezhetik az új mentőállomást - VIDEÓ

camera

1

Ha kell, szétszedhetik és áthelyezhetik az új mentőállomást - VIDEÓ

Fotó: TASR 

Megosztás

Üzembe helyezték Szlovákia első mobil sürgősségi mentőállomását hétfőn az érsekújvári járásbeli Komját községben.

Az állomás autonóm mobil állomások (AMoS) rendszeréből jön létre, amely több különálló funkcionális modult tartalmaz.

Nézzék meg videóriportunkat:

Az egyes modulok felszereltsége a rendeltetéséhez igazodik.

"Ezekből az egyes cellákból egy komplett mentőállomást állítanak össze, amely háttérként szolgál a sürgősségi mentőszolgálat személyzetének működéséhez. Mindegyik állomásnak két külön bejárata van. A fehér bejárat a mentők munkába érkezésére és ellátására szolgál. A piros bejárat a mentők bejáratát szolgálja, miután visszatértek egy pácienssel végzett beavatkozás után”

– magyarázta Matej Polák, a komjaticei mobilállomást üzemeltető ZaMED sürgősségi egészségügyi szolgálat igazgatója.

Mint hozzátette, a rendszerben a megszokott férőhely-kapacitásokon túl a járművek és a személyzet fertőtlenítésére kialakított modul, tároló modul vagy mentőparkoló modul is található.

"Szükség esetén a mentőállomás autonómiáját egy szabadon álló AMoS energiamodul biztosítja, amely közműhálózati csatlakozás nélkül biztosítja az állomást ivóvízzel és elektromos árammal. Az energiamodul szennyvíztisztító telepet és egy helyet a biológiai hulladék gyűjtésére”

– mondta Polák.

Szerinte az AMoS rendszer egyik előnye a mobilitása. Szükség esetén a teljes rendszer kamionokra rakható és a célállomásra szállítható.

"48 órán belül bevethető és működőképes az állomás. A Covid-19 világjárvány, a közel-keleti menekültválság, az ukrajnai háború és a természeti katasztrófák is megváltoztatják az eddig tapasztalt sürgősségi egészségügyi követelményeket. században, rugalmasan kell reagálnia a jelenlegi igényekre, és képesnek kell lennie arra, hogy a humán- és eszközkapacitásokat oda tudja mozgatni, ahol azokra abban a pillanatban a legnagyobb szükség van”

– hangsúlyozta Polák.

TASR/para

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program