Miami tenisztorna - Federer drámai mérkőzés végén jutott döntőbe

1

Fotó: TASR/AP

Roger Federer lesz Rafael Nadal ellenfele a miami tenisztorna férfi versenyének döntőjében, miután a svájci játékos az elődöntőben drámai, háromszettes mérkőzésen legyőzte az ausztrál Nick Kyrgiost.

A 18-szoros Grand Slam-bajnok Federer mindhárom szettben rövidítésre kényszerült, s több mint háromórás összecsapás végén szerezte meg a győzelmet.

Az első tie-breakben a svájci nyert 11-9-re, majd a második játszma végén a botrányos viselkedéséről is híres ausztrál győzött hasonló arányban. A két teniszező a harmadik szettben is rövidítésig jutott, melyben Federer 7-5-re nyert.

A 7 millió dollár összdíjazású férfi verseny fináléjában így egy igazi klasszikus párharcot rendeznek, hiszen Federer ellenfele – ahogy a januári Australian Openen is – a spanyolok 14-szeres Grand Slam-bajnoka, Rafael Nadal lesz.

Eredmény:

férfiak (7 millió dollár összdíjazás)

elődöntő: Federer (svájci, 4.)-Kyrgios (ausztrál, 12.) 7:6 (11-9), 6:7 (9-11), 7:6 (7-5)