Miért jó, ha van egy tartalomnaptárad?

Hirdetés

2021. július 21. - 08:01

camera

1

Miért jó, ha van egy tartalomnaptárad?

https-_www.klikkmarketing.hu_-_2021_julius_-_cikk3 

Megosztás

Értékes tartalom nélkül nincs sikeres online marketing. Sok szakterületen nehéz mindig újat mondani, mégis fontos, hogy folyamatosan frissüljön a weboldalad, Facebook és egyéb közösségi média oldalad. A tervszerűség sokat segíthet, a határidőnaplóhoz hasonlóan előre megtervezheted, mikor, melyik platformon, milyen tartalmakat publikálsz. Ebben segíthet a tartalomnaptár, amelyről a legfontosabb tudnivalókat összegyűjtöttük ebben az írásban. 

Miért a tartalomnaptár az egyik legjobb megoldás?

Az értékes tartalmak előállítása önmagában általában nem jelent problémát, hiszen a szakterületedhez értesz, a termékeket és/vagy szolgáltatásokat ismered, tehát meg tudod írni a cikkeket. A sikerhez azonban egy jó tartalomstratégia is fontos, amelynek egy lényeges eleme a tartalomnaptár. Itt most egy egyszerűbb projektet elemzünk, amely az induláshoz elég, később pedig továbbfejlesztheted. Indulj el minél hamarabb a tervszerűség útján!

A legegyszerűbb megoldás, hogy létrehozol egy Google naptárat, kimondottan a tartalmaknak, amely azt fogja mutatni, melyik platformon, milyen posztnak kell megjelennie és természetesen, hogy mikor. Ezt érdemes összehangolni a marketingkampányokkal és a hosszú távú céljaiddal is, úgy, hogy a tartalmak időzítése szinkronban legyen a kampányokkal.

Ha korábban véletlenszerű időpontokban publikáltál, a naptár használatával nagyot léphetsz előre, és a tervezett publikálás abban is segít, hogy határidőre elkészüljenek a tartalmak.

Hogyan kell egy tartalomnaptárnak kinéznie?

A Google Naptárba nem érdemes túl sok adatot rögzíteni közvetlenül, mert nem nagyon lehet strukturálni, ha szükséges a több adat, akkor használj inkább egy háttér Excel táblát!

A naptárba bejegyzendő legszükségesebb adatok a következők:

  • Kinek készül a tartalom, melyik célcsoportnak?

  • Mikor kell megjelennie (dátum, óra, perc)?

  • Milyen tartalomról van szó (szöveg, kép, hirdetés, videó, podcast)?

  • Milyen célt szolgál a tartalom?

  • Melyek azok a kulcsszavak, amelyeknek mindenképpen szerepelnie kell a posztban?

  • Milyen platformon lesz publikálva?

Ezeken kívül még szerepelhet az is, hogy ki készíti el az adott tartalmat, ki a felelős a publikálásért és milyen feladat kapcsolódik még a tartalomhoz, vagy bármi más, ami számodra fontos.

Személyre szabott tartalomstratégiád megtervezéséhez és online marketingeddel való összehangolásához kérd a Klikkmarketing tapasztalt szakembereinek segítségét!

Lehet-e a naptárt automatizálni?

Ma már léteznek olyan szoftverek, amelyekkel a publikálást automatizálni, időzíteni lehet. A teljesség igénye nélkül íme néhány:

  • CoSchedule

  • Trello

  • AgoraPulse

  • Buffer

Összegzés

Ha már eljutsz arra a szintre, hogy legalább hetente 1-2 tartalmat publikálsz, mindenképpen jó, ha ezt előre megtervezett módon teszed és vezetsz egy tartalomnaptárat. Később pedig akár automatizálhatod is a publikációkat.

(PR-cikk)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program