MLS - Bale csereként, Chiellini kezdőként győztes meccsen debütált a Los Angelesben

2022. július 18. - 09:18 | Sport

A walesi Gareth Bale csereként, az olasz Giorgio Chiellini kezdőként mutatkozott be vasárnap a Los Angeles FC-ben, amely az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) alapszakaszában 2-1-re nyert a Nashville SC vendégeként.

Gareth Bale (Fotó: AP/SITA)

A védő Chiellinit - aki egy hónap múlva 38 éves lesz - a 60. percben cserélték le, akkor már 2-1 volt az állás. Az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes, 33 éves Bale a 72. percben állt be a mérkőzés első gólját jegyző Cristian Arango helyére. A Los Angeles FC 20 mérkőzést követően 42 ponttal áll a nyugati főcsoport első helyén, egypontos előnnyel a második, egy mérkőzéssel többet játszó Austin FC előtt.

A liga magyar érintettségű csapatai közül a Sallói Dánielt foglalkoztató Sporting Kansas City 3-0-ra alulmaradt a Real Salt Lake otthonában. A válogatott magyar támadó végigjátszotta a mérkőzést, amelyen gól nélküli első félidő után kerültek előnybe a vendégek, és győzelmüket azt követően biztosították be, hogy a vendégcsapatból Roger Espinozát a 62. percben kiállították.