Monte-carlói tenisztorna - Fucsovics nem bírt Schwartzmannal

1

Fucsovics Márton (TASR/AP)

Fucsovics Márton két szettben kikapott a 12. helyen kiemelt Diego Schwartzmantól a Monte-Carlóban zajló 5,8 millió euró összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna második fordulójában.

A világranglista 57. helyezettjeként a legjobb magyarnak számító Fucsovics előzőleg kétszer találkozott argentin riválisával, a 2019-es Roland Garroson a dél-amerikai nyert, tavaly Wimbledonban viszont a nyíregyházi játékos bizonyult jobbnak.

A harmadik csata ismét a 170 centis ellenfél kedvenc borításán zajlott, ez meg is látszott a nyitószetten, amelyet szűk fél óra alatt, vesztett gém nélkül hozott. A kiábrándító játszma után a 30 éves Fucsovics összeszedte magát, jobban irányított az alapvonalról, és brékelőnybe került. Az egy évvel fiatalabb Schwartzman azonban hamarosan utolérte őt, és 5:4-nél fogadóként meccslabdához jutott. Ezt a magyar hárította, majd 6:5-nél ismét visszatáncolt a "szakadék széléről". A szettet lezáró rövidítésben az argentin 1-2 után sorozatban öt labdamenetet nyert, majd a negyedik mérkőzéslabdáját már nem rontotta el.

A találkozó 1 óra 52 percig tartott.

Eredmények, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Diego Schwartzman (argentin, 12.)-Fucsovics Márton 6:0, 7:6 (7-4)
Ruud (norvég, 4.)-Rune (dán) 7:6 (7-5), 7:5
Fritz (amerikai, 10.)-Cilic (horvát) 6:3, 4:6, 6:4
Carreno Busta (spanyol, 13.)-Bublik (kazah) 4:6, 7:6 (7-3), 4:3-nál Bublik feladta