Nagy meglepetés az U20-as hoki-vb-n: Az ifjú szlovákok legyőzték a favoritot! (Videó)

1

Fotó: AP/TASR

Az U20-as válogatottak Kanadában zajló világbajnokságán a szlovák válogatott magabiztos győzelmet aratott a torna egyik esélyese, az USA felett.

A mérkőzést 6:3-ra nyerték, miközben a döntő a második harmad volt, amelyet 3:0-val zártak. Libor Nemec a meccs harmadik percében szerzett vezetést a szlovákoknak, innen azonban mg gyorsan felálltak az amerikaiak, akik Boucher és brindley góljaival a 7. percben már fordítottak. A második harmad közepén jött a hidegzuhany amerikai szemszögből. Három perc alatt egmás után Dvorský, Bačo és Mešár is betalált. A harmadik harmad közepén aztán Repčík háromgólosra növelte a szlovák előnyt, amire ugyan Boucher még válaszolni tudott, az utolsó percben viszont már az üres kapuba talált be Čiernik, beállítva a végeredményt.

EREDMÉNY:

Szlovákia – USA 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Gólszerzők: 3. L. Nemec (Žlnka, Š. Nemec), 31. Dvorský (Štrbák, Repčík), 32. Bačo (Groch, Kmec), 34. Mešár (Š. Nemec, Šotek), 51. Repčík (Kmec), 60. Čiernik (Š. Nemec) – 5. Boucher (McGroarty, Gauthier), 7. Brindley (Hutson, Stramel), 56. Boucher (Gauthier, Cooley).

Játékvezetők: Magnusson (svéd.), Salonen (finn) – Goncalves (francia), Grillo (USA)
kiállítások: 4:2 (2 perc), Bačo és Connors (5 perc és a meccs végéig), emberelőnyben szerzett gólok: 1:1, emberhátrányban szerzett gólok: 0:0, 6438 néző.

Szlovákia: Gajan – Š. Nemec, Funtek, Štrbák, Nátny, Kmec, Groch, Bečár – Mešár, Petrovský, Honzek – Sýkora, Dvorský, Čiernik – Žlnka, L. Nemec, Repčík – Dej, Štefančík, Bačo – Šotek

USA: Mbereko – Peart, Hughes, Hutson, Chesley, Ufko, Behrens, Mittelstadt – Gauthier, Snuggerud, Cooley – McGroarty, Blake, Lucius – Boucher, Savage, Duke – Brindley, Connors, Stramel – Lipkin

A monctoni torna első mérkőzésén Szlovákia a szintén esélyes finnektől kapott ki 5:2-re.