Nagymegyeri és hidaskürti diákok jártak a II. Rákóczi Ferenc emlékév budapesti megnyitóján

2019. április 1. - 13:26 | Régió

A magyar Országgyűlés a 2019-es évet II. Rákóczi Ferenc emlékévnek nyilvánította. Ez alkalomból a Rákóczi Szövetség Kárpát-medencei helyi- és ifjúsági szervezeteinek néhány tagja részt vehetett a Rákóczi Ferenc emlékév megnyitóján a budapesti Hősök terén

Nagymegyeri és hidaskürti diákok jártak a II. Rákóczi Ferenc emlékév budapesti megnyitóján

A Magán Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola nagymegyeri tanulói is azon kevesek közé tartoztak, akik ünnepi keretek közt emlékezhettek a Nagyságos Fejedelemről. Március 27-én 14 diák és két tanár vehetett részt a nagymegyeri részlegről a megnyitón. "A hidaskürti testvériskola és nagymegyeri Kereskedelmi Akadémia tanulóival karöltve autóbuszra ültünk, hogy katonai tiszteletadással övezve nyissuk meg a Rákóczi emlékévet" - árulta el Mgr. Huszár Ambrus Rita, az iskola tanára.

Az emlékév megnyitója a Nagyságos Fejedelem születésének 343. évfordulója napján zajlott.

"Mikor megérkeztünk Budapestre ugyancsak meglepődtünk a számtalan katona láttán, itt már éreztük, hogy igazán komoly eseményről van szó. Zárt kordonok mögé vezették a résztvevőket, akik a Rákóczi Szövetség jóvoltából az emlékévre vonatkozó kitűzőt kaptak. A Hősök terén a rendezvényt katonai tiszteletadással indították, majd bevonultak a történelmi zászlók, melyek díszsort álltak a fejedelem szobránál. Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes beszédet mondott. Ezt követte egy Liszt Ferenc-díjas tárogatóművész előadása, majd a rendezvény koszorúzással záródott. Nagy megtiszteltetés volt számunkra, hogy a számtalan miniszter, államtitkár, altábornagy, elnök és alelnök mellett a Rákóczi Szövetség felvidéki ifjúsági szervezeteinek nevében a mi diákunk, Ágh Viktória koszorúzhatott egy dunaszerdahelyi diáktársával" - folytatta Huszár Ambrus Rita.

A már említett Rákóczi Szövetség jóvoltából 300 diák vehetett részt ezen a rendezvényen. A Hősök teréről a színházba mentek, ahol a Nemzeti Táncszínház előadásában, Zsuráfszky Zoltán rendezésében megtekinthették a Tenkes kapitánya című előadást. "Ezzel tanulóink is közelebb kerülhettek a Rákóczi-szabadságharc idején játszódó eseményekhez, hisz a Tenkes kapitánya erről az időszakról szól és Siklós várában játszódik a története" - zárta beszámolóját a tanárnő.

(har)