Nagymegyeri kalandtúra a Pilisben

camera

5

Nagymegyeri kalandtúra a Pilisben

Fotók: a szerző - További felvételekért kattints! 

Megosztás

A Nagymegyeri Kereskedelmi Akadémia a régió első középiskolájaként a 2017/2018-as tanévben bekapcsolódott a világszerte elterjedt Edinburgh Hercege Nemzetközi Díj programba.

A 14 és 24 év közötti fiataloknak szóló önkéntes program célja az önfejlesztésre, önállóságra, gyakorlatiasságra, végső soron pedig a tartalmasabb életre való törekvés. A képzésnek három egymásra épülő és egyre igényesebb szintje van: a bronz, az ezüst és végül az arany fokozat. A bronz fokozat követelményeinek teljesítésére iskolánk több diákja is vállalkozott, akik három területen – tehetségfejlesztés, sport, önkéntes munka – tűztek ki maguk elé egyénileg elérendő célokat, emellett egy csoportos kalandtúrát is teljesíteniük kellett. A program megvalósításában felnőttek, szakavatott tanárok és mentorok segítik a tanulókat. Nem titok, hogy a hónapokig tartó folyamat természetes velejárója a lemorzsolódás is, mert célba csak a legelszántabbak érnek.

A program talán legizgalmasabb része a kétnapos kalandtúra volt, amelyet komoly elméleti és gyakorlati felkészülés előzött meg. A várva várt kétnapos fő expedícióra a Pilis hegységben került sor. A túra résztvevői Dobogókő és Dömös környékét barangolták be. Jártak többek között a Rám-szakadékban, gyönyörködtek a Rám-hegy csúcsáról és a dobogókői nagykilátóról nyíló csodálatos panorámában, ittak a Mikló-forrás vizéből, megcsodálták a Thirring körút sziklaképződményeit, és gyalog ugyan, de leereszkedtek a történelmi Magyarország legelső sípályáján. A kalandtúra résztvevőinek mindemellett számos feltételt kellett teljesíteniük, például nem kísérhette a csoportot felnőtt, be kellett tartani az előre elkészített útvonaltervet, a terepen csupán klasszikus módon (térkép és iránytű segítségével) lehetett tájékozódni, senki sem használhatta mobil telefonját, végig cipelni kellett minden felszerelést (beleértve a sátrakat, az élelmet és az ivóvizet is), legalább egy alkalommal meleg ételt kellett készíteni, tilos volt a vásárlás, sátorban kellet tölteni az éjszakát stb. Ráadásul a feltételek betartását egy váratlanul fel-felbukkanó felnőtt megfigyelő ellenőrizte.

„Örömmel állapíthatjuk meg, hogy a túra során iskolánk tanulói derekasan helytálltak, jól viselték a testi-lelki megpróbáltatásokat és feltalálták magukat a váratlan szituációkban is. Kalandtúra kipipálva, de az egyéni vállalások teljesítése még folytatódik. Sok sikert kívánunk a program befejezéséhez” – számolt be minderről Papp László, felkészítő tanár.

(PL)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program