Nagypakán az újév első napján futottak, jótékonykodtak

2017. január 4. - 10:06 | Sport

A Csallóközben az elmúlt napokban egymást követték a futók és a kocogók rendezvényei. December 30-án Nagymegyeren zajlott óévet búcsúztató futás, szilveszterkor a dunaszerdahelyi városi szabadidőparkban rendeztek sportos óévbúcsúztatót. Az új esztendő első napján pedig Nagypakán köszöntötték futással a 2017-es évet.

A nagypakaiak sportos évkezdésének rajtja (Lelkes Vince felvételei)

Január 1-jén a Nagypakai Községi Hivatal szervezésében harmadik alkalommal rendezték a „Három Paka Futása” névre keresztelt sportos évkezdést, melynek ötletgazdája Alena Kosťová, a helybeli önkormányzat képviselője. A délutáni rajtnál, a templom előtti parkban, a dermesztő hideg ellenére több mint százan gyülekeztek. Zömmel futók, ők összesen 76-an voltak, de többen kerékpáron és gyalogosan is teljesítették a felső-csallóközi település három részét (Nagypaka, Kispaka, Csukárpaka) érintő 4800 méteres kört. A legedzettebbek pedig két kört futottak. A sportos újévköszöntő résztvevői a mozgás mellett jótékonykodtak, a koraszülött somorjai Végh Dominik megsegítésére 260 eurót gyűjtöttek. A szervezők az egyes korosztályok győzteseit serleggel, a második és harmadik helyezettet pedig éremmel jutalmazták.

A mínusz négy fok ellenére jó hangulatban zajlott az újévi futóverseny

Az abszolút győztesnek, Tomáš Gašparíknak (balról) gratulál Ivan Seňan, Nagypaka polgármestere