Négy arany-, egy bronzérem, csapatversenyben 3. hely a dunaszerdahelyi birkózótehetségeknek

1

Szombaton öt érmet szereztek a dunaszerdahelyi idősebb diákok az országos bajnokságon

Bánovce nad Bebravouban szombaton négy arany- és egy bronzérmet szereztek a dunaszerdahelyi birkózóklub versenyzői az idősebb diákok szabadfogásban zajló országos bajnokságán, melyen összesen 115 fiú és lány csatázott a győzelemért.

A viadalon idősebb Gaál Attila és Vajas József edzők irányításával hat birkózó lépett szőnyegre. Közülük a korát tekintve még fiatalabb diák Pollák Adrián okozott nagy meglepetést, a 41 kg-os súlycsoportban élete első bajnoki diadalával került a figyelem fókuszába.

A 48 kilósok mezőnyében Kovács Ferenc Dániel favorithoz méltó teljesítménnyel gyűjtötte be pályafutása harmadik bajnoki aranyérmét. Bazsó Marek az 58 kg-os súlycsoportbab brillírozott, az ádáz szőnyegcsaták végén immár ötödik bajnoki elsőségét ünnepelte. Gálffy József Gergő pedig a 100 kg-os súlycsoportjában a dobogó legalsó fokára került.

A lányok erőpróbáján Hegedűs Réka a 36 kilós súlycsoportban produkált elsőséget. Csapatversenyben a dunaszerdahelyi klub a harmadik helyen zárt.