Jégkorong-vb, negyeddöntők: Fordítottak a kanadaiak és a finnek, elődöntősök a csehek és az amerikaiak, búcsúztak a szlovákok

1

A szlovák csapat edzője, Craig Ramsay, Pavol Regenda, Miloš Roman és Mário Lunter - TASR

A Finnországban zajló jégkorong-világbajnokság csütörtökön zajló negyeddöntőjében két csapat, a hazaiak és Kanada, hátrányát ledolgozva győzött és került az elődöntőbe.

Kanada 0:3-ról előbb egyenlített, majd a hosszabbításban (61. perc) Drake Batherson góljával legyőzte a svédeket. Ezzel a győztes alakulat megőrizte az esélyt arra, hogy megvédje világbajnoki címét.

A finnek 0:2-ről fordítottak és győzték le a szlovákokat 4:2-re.

A csehek az utóbbi hat évben másodízben kerültek az elődöntőbe, 4:1 arányban fektették két vállra a németeket, akik az első két harmadban négy kisbüntetésből három gólt kaptak. Csehország tíz év után újra világbajnoki érmet szerezhet.

Az amerikaiak is a legjobbkor kapcsoltak nagyobb fordulatszámra, a svájciak erejéből a becsületgólra sem futotta.