Nemzetek Ligája: A belgák féltucat góllal szórták meg a lengyeleket

2022. június 9. - 07:37 | Sport

Belgium házigazdaként 6-1-re legyőzte Lengyelországot a labdarúgó Nemzetek Ligája második fordulójában, az A divízió szerdai játéknapján.

Fotó: TASR/AP

A 28. percben Robert Lewandowski hat méterről lőtt a hálóba, ezzel a 131. mérkőzésén a 76. gólját szerezte nemzeti színekben. A szünet előtt Axel Witsel bombagóllal egyenlített, majd az 59. percben Kevin De Bruyne a 90. válogatott meccsén 24. alkalommal volt eredményes. A második félidőben már nyomasztó fölényben voltak a belgák, a csereként beállt Leandro Trossard hét perc alatt kétszer is betalált, majd Leander Dendoncker következett, a végeredményt pedig a 93. percben Lois Openda állította be.

A csoportot továbbra is a hollandok vezetik, akik 2-1-re nyertek Wales otthonában. A második félidő elején Hollandia szerezte meg a vezetést, és bár a hazaiak a 92. percben egyenlítettek, Wout Weghorst a 94. percben a vendégeket segítette győzelemhez.

Eredmények, 2. forduló:

A divízió, 4. csoport:
Belgium-Lengyelország 6-1 (1-1)
Wales-Hollandia 1-2 (0-0)

Az állás: 1. Hollandia 6 pont, 2. Belgium 3 (7-5), 3. Lengyelország 3 (3-7), 4. Wales 0

B divízió, 1. csoport:
Írország-Ukrajna 0-1 (0-0)
Skócia-Örményország 2-0 (2-0)

Az állás: 1. Skócia 3 pont/1 mérkőzés (2-0), 2. Ukrajna 3/1 (1-0), 3. Örményország 3/2 (1-2), 4. Írország 0/2