Nemzetek Ligája: Kazahsztánban is kikaptak a szlovákok, kieső helyen a franciák

2022. június 14. - 07:17 | Sport

A szlovák labdarúgó-válogatott a nagyszombati 0:1 után idegenben is vereséget szenvedett Kazahsztán nemzeti csapatával szemben a Nemzetek Ligája negyedik fordulójában.

Fotó: TASR

A hazaiak már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, a vendégek erejéből pedig már csak a szépítésre futotta. A kazahok így továbbra is veretlenek, négy forduló alatt harmadszor nyertek, és vezetik a csoportot. A szlovákok emberhátrányban fejezték be az összecsapást, ugyanis Ondrej Duda a mérkőzés hajrájában egy perc alatt kapott egy sárga és egy piros lapot.

A címvédő francia válogatott hazai környezetben 1-0-ra kikapott a horvát csapattól. A 2018-as világbajnokság döntőjének újabb felvonásán Luka Modric, a horvátok veterán középpályása szerezte az egyetlen találatot, büntetőből.

A csoportot az osztrákokat otthon 2-0-ra legyőző dánok vezetik a horvátok előtt, a világbajnok franciák csak negyedikek.

A Nemzetek Ligája első négy fordulóját rendezik júniusban, az utolsó kettőt pedig szeptemberben. A sorozat alapvető szisztémája nem változott: a B, C és D divízió csoportgyőztesei feljutnak az eggyel magasabb osztályba, míg az A, B és C divízió csoportutolsói kiesnek, így a következő kiírásban eggyel lejjebb szerepelnek majd. Az NL-ből kvalifikálni lehet a 2024-es, németországi Európa-bajnokság pótselejtezőjére.