Nemzetek Ligája: Kikaptak a szlovákok Nagyszombatban a kazahoktól

1

Fotó: TASR

A szlovák labdarúgó-válogatott hétfőn 0:1-es vereséget szenvedett Nagyszombatban a kazahok vendéglátójaként a Nemzetek Ligája C divíziójában, a sorozat második fordulójában.

Az első félidőben veszélyesebben játszottak a vendégek, Darabayev pedig a 26. percben meg is szerezte a vezetést Kazahsztánnak. A fordulást követően magához vette az irányítást a hazai csapat, de a kazah védelem állta a sarat. A 77. percben Almási ugyan a kapuba talált, de a játékvezető végül szabálytalanság miatt nem adta meg a találatot. A szlovákok így a fehéroroszok legyőzését követően elveszítették második találkozójukat a Nemzetek Ligája C divíziójában.

A világbajnok francia labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott a horvát együttes vendégeként az A divízióban. A legutóbbi vb-döntő párosításán Adrien Rabiot találatára a hajrában Andrej Kramaric büntetőből válaszolt.

A dán labdarúgó-válogatott 2-1-re nyert az osztrákok vendégeként, a hétfő esti bécsi mérkőzés áramszünet miatt másfél órás késéssel kezdődött.

A Nemzetek Ligája első négy fordulóját júniusban, az utolsó kettőt pedig majd szeptemberben rendezik. A sorozat alapvető szisztémája nem változott: a B, C és D divízió csoportgyőztesei feljutnak az eggyel magasabb osztályba, míg az A, B és C divízió csoportutolsói kiesnek, így a következő kiírásban eggyel lejjebb szerepelnek majd. Az NL-sorozatban kvalifikációt lehet szerezni a 2024-es, németországi Európa-bajnokság pótselejtezőjére.

Eredmények, 2. forduló:

A divízió:

1. csoport:
Ausztria-Dánia 1-2 (0-1)
Horvátország-Franciaország 1-1 (0-0)

Az állás: 1. Dánia 6 pont, 2. Ausztria 3, 3. Franciaország 1 (2-3), 4. Horvátország 1 (1-4)

B divízió:

2. csoport:
Izland-Albánia 1-1 (0-1)

Az állás: 1. Izland 2 pont/2 mérkőzés, 2. Izrael 1/1 (2-2), 3. Albánia 1/1 (1-1)

C divízió:

3. csoport:
Szlovákia-Kazahsztán 0-1 (0-1)
Fehéroroszország-Azerbajdzsán 0-0

Az állás: 1. Kazahsztán 6 pont, 2. Szlovákia 3, 3. Fehéroroszország 1 (0-1), 4. Azerbajdzsán 1 (0-2)