Nemzetek Ligája: A spanyolok magabiztosan verték a cseheket

2022. június 13. - 07:07 | Sport

A spanyol labdarúgó-válogatott a papírformát érvényesítve 2-0-ra legyőzte a vendég cseh együttest a Nemzetek Ligája negyedik fordulójában, az A divízió 2. csoportjában.

A Málagában rendezett találkozón a házigazda végig fölényben játszott, igaz, a csehek is többször veszélyeztettek. A spanyolok két gólját Carlos Soler és Pablo Sarabia szerezte.

A hazaiak a győzelemmel egyúttal az élre álltak a csoportjukban, mivel az eddig pont nélküli Svájc az első percben szerzett találattal nyert a három forduló után még éllovas portugálok ellen.

A Nemzetek Ligája első négy fordulóját rendezik júniusban, az utolsó kettőt pedig majd szeptemberben. A sorozat alapvető szisztémája nem változott: a B, C és D divízió csoportgyőztesei feljutnak az eggyel magasabb osztályba, míg az A, B és C divízió csoportutolsói kiesnek, így a következő kiírásban eggyel lejjebb szerepelnek majd. Az NL-sorozatban kvalifikációt lehet szerezni a 2024-es, németországi Európa-bajnokság pótselejtezőjére.

Eredmények, 4. forduló:

A divízió:

2. csoport:
Svájc-Portugália 1-0 (1-0) Spanyolország-Csehország 2-0 (1-0)

Észak-Írország - Ciprus 2-2 (0-1)

Az állás: 1. Görögország 12 pont, 2. Koszovó 6, 3. Észak-Írország 2 (4-6), 4. Ciprus 2 (2-7)

4. csoport:
Georgia-Bulgária 0-0
Észak-Macedónia - Gibraltár 4-0 (4-0)

A csoport állása: 1. Georgia 10 pont, 2. Észak-Macedónia 7, 3. Bulgária 3, 4. Gibraltár 1

D divízió:

2. csoport:
Málta-San Marino 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Észtország 6 pont/2 mérkőzés (4-1), 2. Málta 6/3 (4-2), 3. San Marino 0/3