Neymar az al-Hilalhoz igazolt

1

-illusztráció- (Fotó: TASR/AP)

Bejelentette Neymar szerződtetését kedden a szaúdi bajnokságban szereplő al-Hilal labdarúgócsapata.

Bár az arab klub nem hozta nyilvánosságra az átigazolás részleteit, sajtóértesülések szerint – a bónuszokat nem számítva – 90 millió euró körüli összegért szerezte meg a brazil válogatott csatárt a Paris Saint-Germaintől.

Az 31 éves Neymarért pályafutása során így már 369 milliót fizettek a klubváltásai során, ez pedig új csúcs a sportágban, az eddigi rekorder a belga Romelu Lukaku volt.

Az olimpiai bajnok játékos 2017 óta futballozott a francia fővárosban, ahová a Barcelonától igazolt világrekordot jelentő 222 millió euróért. A PSG színeiben 173 mérkőzésen 118-szor volt eredményes, a csapattal többek között öt bajnoki cím részese volt és 2020-ban döntőig jutott a Bajnokok Ligájában. A legrangosabb európai kupasorozatban még a Barcelona színeiben ért a csúcsra, de karrierje kezdetén a Santos együttesével a dél-amerikai Libertadores Kupát is a magasba emelhette.

A nyári átigazolási szezonban számos futballsztár szerződött a szaúdi bajnokság csapataihoz, így Cristiano Ronaldo után többek között Sadio Mané, Karim Benzema, Fabinho, Jordan Henderson, Rijad Mahrez és Roberto Firmino is.