Niké Extraliga: Megvédték bajnoki címüket a komáromi röplabdázók

2022. április 25. - 10:59 | Sport

Megvédte bajnoki címét a Rieker UJS Komárom férfi röplabdacsapata, miután vasárnap drámai csatában legyőzte a VK MIRAD UNIPO Prešov együttesét a Niké Extraliga fináléjában, és összesítésben 4:0-ra diadalmaskodott.

Fotó: VK Spartak UJS Komárno - Facebook

A komáromiak egy héttel korábban kétszer is nyerni tudtak Eperjesen, majd szombaton Komáromban harmadik győzelmüket is begyűjtötték. Vasárnap így már csak egy lépésre voltak a címvédéstől és az újabb bajnoki címtől.

Jól kezdték a hazaiak a mérkőzést, de a vendégek fordítani tudtak, és végül 25-23-ra nyerni tudtak az első szettben. A második játékrész is szoros csatát hozott, az eperjesiek 11-10-ig tudták tartani a lépést, de aztán a hazaiak belelendültek, és végül 25-16-ra diadalmaskodtak.

A harmadik szettben a komáromiak már 15-12-re vezettek, és úgy tűnt, ezt is behúzzák, de a vendégeknek sikerült egyenlíteniük, majd szoros játékban 25-23-ra nyerniük. A negyedik játékrészben az eperjesiek minden erejüket beleadva küzdöttek, de három meccslabdát is rontottak, ezt pedig a komáromiak kihasználták és megfordították az eredményt.

Az ötödik szettre már elfogyott az eperjesiek ereje, a komáromiak pedig 15-9-re nyertek, így 3-2-re megnyerték a találkozót, összesítésben pedig 4-0-ra diadalmaskodtak. A Rieker UJS Komárom története második bajnoki címét ünnepelhette.

DÖNTŐ - NIKÉ EXTRALIGA, 4. mérkőzés:

Rieker UJS Komárom - VK MIRAD UNIPO Prešov 3-2 (23-25, 25-16, 23-25, 28-26, 15-9)