DAC 1904 - Soroksár SC 1:1 (1:1) – edzőmérkőzés VIDEÓ

A téli felkészülés első mérkőzésén az NBII-es Soroksár csapatát fogadta a DAC csapata és egy gyors gólváltás után már az első félidő végén eldőlt az eredmény. A dunaszerdahelyi gárda idei első találatát Željko Gavrić szerezte.

Cséfalvay Á. András felvétele

A téli felkészülés során összesen öt edzőmeccset abszolvál a DAC, az elsőn a magyar másodosztály 9. helyén telelő Soroksár SC-t fogadta szombaton délben a MOL Akadémián.

Adrian Guľa több fiatalnak is lehetőséget adott, a találkozó során összesen 22 játékosunk lépett pályára. Moumou, Andzouana és Trnovský kisebb sérülés miatt hiányzott, több kulcsjátékos pedig nem is volt nevezve, ők ma is edzést abszolváltak.

A kellemes, napos időjárás szépszámú közönséget vonzott, akik már az első 30 percben is DAC-fölényt láttak, ám helyzetek nélkül. Félóra után kapujához szögeztük az ellenfelet (7 perc alatt 7 lövést és 5 szögletet jegyeztünk), és jöttek is a lehetőségek, ám Pinto, Niarchos, Ramadan és Nebyla sem tudta bevenni a remekül védő Holczer kapuját. Paradox módon, egy gyors kontra végén a vendégek szerezték meg a vezetést, amikor nem sikerült felszabadítani, és Sipos lapos lövése Ricardo háta mögött, a bal alsóban kötött ki – 0:1. Alig egy percet kellett csak várni az egyenlítésre, Gavrić 14-15 méterről remekül csavart a hosszú felső sarokba – 1:1. Ez volt a DAC első gólja 2023-ban, és igazán szépségdíjasra sikeredett!

A második játékrésznek nyolc új játékossal vágott neki a DAC, majd bő egyórányi játék után a maradék három csere is érkezett. Utóbbi trióban volt Andrija Balić is, aki hosszú kilenc hónap után térhetett vissza a pályára. Ebben a félidőben végig a DAC akarata érvényesült, ám a góllövéssel továbbra is hadilábon álltunk. A győztes találathoz Szanthó, illetve Leginus járt a legközelebb. Előbbi a 73. percben egy nagyszerű akció végén a kapufába bombázott, utóbbit röviddel a lefújás előtt Csóka pontos beadása találta ziccerben, ám a fiatal csatár mellé célzott.

A téli felkészülés második összecsapásán egy hét múlva szombaton, 2023.január 21-én, a szintén NBII-es budapesti MTK-val találkozik a DAC. A tervek szerint 13:30 órától és szintén a MOL Akadémián.

DAC 1904 - Soroksár SC 1:1 (1:1)
MOL Akadémia, Dunaszerdahely, 2023. január 14., szombat, 12:00 ó, napos idő, +8°C
Góllövők: 40. Sipos 0:1, 41. Gavrić 1:1
Játékvezető: Smolák - Pozor, Štofik, 400 néző
DAC: Ricardo (63. Veszelinov) - Pinto (46. Kachút), Kružliak (46. Csinger), Brunetti (46. Muhamedbegovic), Mendez (46. Davis) - Fazlagić (63. Dimun) - Nebyla (46. Szolgai), Veselovský (46. Csóka) - Gavrić (46. Szánthó), Niarchos (46. Leginus), Ramadan (63. Balić). Edző: Adrian Guľa.
Soroksár: Holczer - Ternovan (63. Ikonomu), Kroner (87. Pintér), Valencsík, Pintér (63. Kajan) - Németh (63. Rácz), Hudák - Köböl (63. Nagy) - Sipos, Hajdu (63. Varga), Hegyi. Edző: Lipcsei Péter.