November után érdemes elővenni a plasztik csalikat a pergetéshez

2021. április 16. - 07:39

Ennek a cikknek az apropója a téli pergetőhorgászatok kapcsán felhívni a figyelmet a plasztik csalik eredményességére. Természetesen a gumihalak és twisterek kapcsán is igyekszünk megvillantani a tényleg minőségi modellek előnyeit. Nem titkolt szándékunk a bejegyzéssel egyfajta támpontot adni a felkészüléshez, aminek ugyebár a pergetőhorgászatok szempontjából rendszerint kiemelkedő szerepe van.

November után érdemes elővenni a plasztik csalikat a pergetéshez

Miként érdemes feltölteni a műcsalis dobozt téli pergetésekhez készülődve?

Amíg az enyhébb idővel járó nyári és kora őszi pergetések során sokszor a wobblerek számítanak a legfogósabb műcsalinak, addig a késő őszi periódusban erősen érdemes váltani. Rendszerint november környékén jön el az az időszak, amikor a plasztik csalikkal sokkal eredményesebbek lehetünk.

Magyarul a megszokott wobblerek helyett a téli pergetéseknek sokkal inkább a különféle gumihal és twister változatokról kellene szólnia. Méghozzá azért, mert egész egyszerűen ezekkel a műcsalikkal tudunk nagyobb eséllyel kapást elérni.

Ez az állítás egyébként ugyanúgy megállja a helyét csukára vagy mondjuk süllőre pályázva is. Persze nem mindegy, hogy az alkalmazott plasztik milyen minőségű.

Hogyha plasztik csalikat keresünk a legfelső polcról, a Mann’s lehet a nyerő választás

A szenvedélyes és gyakorlott pergetők számára talán már be sem kell mutatni a Mann’s gumihalakat és twistereket. Elképesztően magas minőségű anyagokból készülnek, amit már pusztán kézbe véve is könnyedén érzékelni lehet.

Nyilván az igazi varázslat a vízben, vagyis a bevontatás keretei között érvényesül. A Mann’s plasztikokkal elképesztő módon tudjuk imitálni a különféle kishalak mozgását pontosan abban az ütemben és formában, ahogyan az a ragadozók számára a leginkább ellenállhatatlan lesz.

Természetesen a Mann’s plasztikok esetében a tartós kivitel sem utolsó szempont. Egy-egy ilyen minőségi gumihallal vagy twisterrel több ragadozót is be tudunk cserkészni, mert az éles fogak nem teszik egyből tönkre magát a csalit.

Színek, kivitelek, súlyok és módszerek

Kismillió variációja van annak a vízparton, hogy éppenséggel és az adott napon milyen módon lehetünk eredményesek. Ennek fényében ahogy mondani szokás, egy plasztik csali nem plasztik csali. Célszerű megtölteni tehát a műcsalis dobozt a sárgás, olajzöld, fehér vagy az élénkebb árnyalatú változatokkal is.

Mindezen felül szintén indokolt lehet twister és gumihal fronton is felkészülni. Nem mindig lehet ugyanis megtippelni, hogy éppenséggel a víz melyik rétegében, illetve mekkora távolságban tudunk kapásokat elérni. Egy felkészült pergető tehát előre igyekszik számolni többféle eshetőséggel.

Így nem érhet minket váratlan meglepetés a horgászat ideje alatt, és jobb esélyünk lehet egy-egy szép ragadozó megfogására.

(PR-cikk)