Nyolc dunaszerdahelyi érem a kadétok országos szabad- és kötöttfogású birkózó-bajnokságán

2021. június 12. - 13:57 | Sport

A Covid-járvány okozta hosszabb szünet után újra hivatalos versenyen vehettek részt a kadét korosztályú szlovákiai birkózók.

Archív felvételek

A kadét női és férfi szabadfogású-, ill. kötöttfogású Szlovák Bajnokságra 22 klub sportolói neveztek be. Vajas József edző vezetésével a Sninán megrendezett tornán összesen nyolc dunaszerdahelyi birkózó is csatába szállt a bajnoki címekért.

Szabadfogásban három dunaszerdahelyi birkózó jeleskedett: a 60 kg-osok súlycsoportjában Kovács Ferenc Dániel remekelt, aki három győztes mérkőzést követően jutott a döntőbe, ahol pozsonyi ellenfele fölött pontozásos győzelmet aratva szerezte meg a bajnoki címet; a lányok versenyében Hegedűs Réka 46 kg-ban és Bátky Jázmin 57 kg-ban állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Értékes ezüstérmet szerzett Görcs Lara 53 kg-ban és bronzérmet Bazsó Marek 71 kg-ban.

A kadét lányok csapatversenyében a kassai Wrestling Jedla és a Báni BK klubokat megelőzve a Dunaszerdahelyi BK szerzett bajnoki címet.

Kötöttfogásban Kovács Ferenc Dániel 60 kb-ban és Bazsó Marek 71 kg-ban egyaránt ezüstérmet harcoltak ki, Ollé Bálint Levente pedig bronzérmes lett 110 kg-ban.

Csapatversenyben a dunaszerdahelyi birkózók az előkelő harmadik helyen zárták a bajnokságot.