Medve elől menekülve fulladt tóba egy 18 éves lány Romániában

camera

1

Medve elől menekülve fulladt tóba egy 18 éves lány Romániában

Illusztráció (Fotó: Pixabay) 

Megosztás

Megijedt egy medvétől, menekülés közben pedig a szépvízi tóba esett és megfulladt egy 18 éves lány Hargita megyében - közölte hétfőn az MTI a székelyföldi megye rendőrsége jelentése alapján.

Az Agerpres hírügynökség jelentése szerint a Hargita megyei rendőrséget pénteken délután értesítették, hogy a szépvízi víztározóban emberi testet láttak úszni a vízen. Miután az áldozatot kihozták a partra, a helyszínre érkezett mentősök megpróbálták újjáéleszteni, de nem jártak sikerrel.

A rendőrségi vizsgálat során kiderült: az áldozat egy 18 éves Iasi megyei lány, aki egy turistacsoporttal érkezett a székelyföldi látványossághoz.

A tó melletti erdőben azonban meglátott egy medvét, és ijedtében futni kezdett, majd egyensúlyát elveszítve a tóba esett – közölte a rendőrség.

Az információt Petres Sándor Hargita megyei prefektus is megerősítette hétfőn, hangsúlyozva: a medve megjelenése vezetett a lány későbbi halálához.

Romániában az utóbbi években számos alkalommal támadtak emberre a településekre, tanyákra bejáró medvék a Keleti- és Déli-Kárpátokban. Tavaly júliusban egy 19 éves lány életét vesztette, miután a Bucsecs-hegységben, egy közkedvelt túraösvényen rátámadt és halálra sebezte egy medve.

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program