Férfi kézilabda Eb - Döntőben az olimpiai bajnok Franciaország

1

MTI-felvétel

Az olimpiai bajnok Franciaország hosszabbítás után 34-30-ra legyőzte a címvédő Svédországot a férfi kézilabda Európa-bajnokság első elődöntőjében, pénteken Kölnben.

Elsöprő kezdést produkáltak a franciák, a 16. percben már 12-5-re vezettek, a szünetben pedig 17-11-es előnyben voltak. A második félidőt 7-1-es sorozattal indították a svédek, majd egy újabb 7-2-es szériájuk végén az 55. percben már 25-23 volt az állás a javukra. Az utolsó percben a címvédő a győzelemért támadott, ám a játékvezetők lépéshiba miatt Jim Gottfridssontól elvették a labdát. Az ellenfél gyors ellentámadása nem volt sikeres, ám Elohim Prandi időntúli szabaddobásból egyenlített.

Az újra lendületbe került franciák a hosszabbításban már kevesebbet hibáztak, továbbra is veretlenek, és negyedszer jutottak döntőbe a kontinenstornán. Eddigi mérlegük három aranyérem.

A Telekom Veszprém francia játékosai közül a balszélső Hugo Descat nyolc, az irányító Nedim Remili öt, a beálló Ludovic Fabregas négy, az ugyancsak irányító Kentin Mahé egy alkalommal talált a hálóba. A túloldalon klubtársuk, Lukas Sandell két gólt lőtt.

elődöntő: Franciaország-Svédország 34-30 (17-11, 27-27, 30-28) – hosszabbítás után
később: Dánia-Németország 20.30 (+FOTÓ)