Öt dunaszerdahelyi aranyérem az idősebb diákok országos bajnokságán

1

A dunaszerdahelyiek sikercsapata Rimaszombatban (Archív felvétel)

Szombaton a rimaszombati Lokomotíva birkózóklub szervezésében zajlott az idősebb diákok szabadfogású országos bajnoksága, melyen kiváló eredményeket produkáltak, öt bajnoki címet szereztek, összesen hat éremmel gyarapították gyűjteményüket az idősebb Gaál Attila és Vajas József edzők vezette Dunaszerdahelyi Birkózóklub versenyzői.

A 35 kg-os súlycsoportban Bodó Barnabás remekelt, aki három győztes mérkőzést követően jutott a döntőbe, a fináléban tussal verte gútai ellenfelét. A Heller fivérek is kiválóan teljesítettek, Mátyás a 38 kg-os, Filip pedig a 48 kg-os súlycsoportban pályafutásuk első bajnoki címét szerezték. A 62 kg-osok között Pollák Adrián három tusgyőzelmet követően állhatott fel a dobogó legfelsőbb fokára. A lányok mezőnyében Görcs Lara (54 kg) szerzett aranyérmet.

Zsigmond Árpád 75 kg-ban szerzett bronzérmet.

Csapatversenyben a fiúk mezőnyében a második helyen, míg a lányoknál az első helyen végeztek a dunaszerdahelyi birkózók.