A pandémiás betegszabadság eltörlése csupán nyomásgyakorlás lenne, hogy oltassuk be magunkat?

camera

1

A pandémiás betegszabadság eltörlése csupán nyomásgyakorlás lenne, hogy oltassuk be magunkat?

Illusztrációs felvétel (TASR) 

Megosztás

Jelenleg már nincs ok arra, hogy az ún. pandémiás betegszabadságot (PN) részesítsék előnyben, nyilatkozta Michal Šipoš (OĽaNO) az RTVS Szombati párbeszéd (Sobotné dialógy) című műsorában. Hozzátette továbbá, hogy a járványból a kiutat az oltás jelenti. Vitapartnere, a parlamenti képviselő, Erik Tomáš (Hlas-SD) azt kérdezte, hogy a pandémiás betegszabadság eltörlése nem lehet-e csupán egyfajta nyomásgyakorlás az emberekre, hogy beoltassák magukat.

„A pandémiás betegszabadság eltörlése nonszensz, és ha a koalíció azt mondja, hogy meg akarja akadályozni a vírus terjedését, akkor nem értem, miért fogad el valamit, ami lehetővé teszi a betegség intenzívebb terjedését“ – mondta Erik Tomáš, majd azzal folytatta, hogy a kormány eme lépése csökkenti az emberek felelősségérzetét is, s könnyedebben veszik majd az egyes tüneteket.

Šipoš felhívta a figyelmet arra, hogy ha valaki nem akarja beoltani magát, azt tiszteletben kell tartani, de ez nem jelenti azt, hogy a pandémiás PN-nek egyúttal kedvezőbb feltételekkel kell rendelkeznie.

Tomáš hangsúlyozta:

az oltottakhoz és az oltatlanokhoz való hozzáállás nem teremthet szegregációt, meggyőződése, hogy a legigazságosabb rendszer az OTP-elv.

Šipoš a kórházreformmal kapcsolatban kijelentette, hogy a Sme rodina engedett az ellenzéknek. „17 év után már nem engedhetjük meg magunknak, hogy úgy nézzenek ki a kórházaink, ahogyan jelenleg kinéznek” – mondta Šipoš, hozzátéve, hogy Boris Kollár (Sme rodina) nélkül is támogatják a reformot. Állítása szerint minden tőlük telhetőt meg kell tenniük a kórházak reformja, javítása és szükség esetén építése érdekében.

„Mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy az orvosok és a nővérek ne menjenek külföldre, hanem maradjanak itt Szlovákiában”

– tette hozzá.

Tomáš rámutatott, a kormány először adatokat gyűjtött a kórházak működésével kapcsolatban, és csak ez alapján döntött arról, hogy mi lesz azokkal. „Ez a kormány valamilyen módon meghatározta a reformot, és elküldte Brüsszelnek. Tehát, ha most Kollár úr azt mondja, hogy valamit át kell rajta dolgozni, az nem lehetséges.

„Vagy elfogadjuk ezt a reformot és pénzt kapunk rá a helyreállítási tervből, vagy nem fogadjuk el, s akkor elesünk e rendkívüli támogatástól“

– fűzte hozzá.

TASR

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program