Paralimpia 2020: Aranyérmes a szlovák kerékpáros, Jozef Metelka!

1

Fotó: RTVS

A szlovák parakerékpáros Jozef Metelka az első helyen végzett a 4000 méteres üldözéses versenyben a tokiói paralimpián.

Metelka egyenes ágon jutott tovább a döntőbe, miután a selejtezőben 4:22.772-es idővel új világ- és paralimpiai rekordot állított fel. A szlovák sportoló nem adott esélyt a román Carol-Eduard Novaknak az aranyért vívott csatában, és végül 2250 méter után egy körrel legyőzte. Harmadik helyen a kolumbiai Diego German Duenas végzett.

A 34 éves Metelka számára ez a tokiói olimpia második érmét jelentette, miután csütörtökön bronzérmet nyert állórajtos versenyben. Összesen már öt paralimpiai érme van, köztük három arany.