Peking 2022: Megvan az első szlovák arany, Vlhová tarolt a szlalomban!

2022. február 9. - 07:45 | Sport

Petra Vlhová kedden aranyérmet szerzett szlalomban a pekingi téli olimpián.

Petra Vlhová - TASR

Az előzetesen elsőszámú favoritnak tartott Petra Vlhova bravúros második futamával megnyerte a női műlesiklók versenyét a pekingi téli olimpián, ezzel Szlovákia első alpesi ötkarikás érmét szerezte meg.

A papírforma azt ígérte, hogy a szakági világkupában már győztes Vlhova és az amerikai szupersztár, a kétszeres ötkarikás aranyérmes Mikaela Shiffrin különcsatáját hozza majd a szlalomverseny, ám az első futamban utóbbi kiesett, előbbi pedig rengeteg hibával síelt, így csak a nyolcadik időt érte el.

A szlovák klasszisnak nem is a helyezés miatt lehetett oka az aggodalomra, hanem azért, mert az első német Lena Dürr 72 századdal volt előtte, de még a harmadik - óriás-műlesiklásban hétfőn győztes - svéd Sara Hector is hat tizeddel előzte meg. Abban viszont bízhatott, hogy a második futam pályáját svájci edzője tűzhette, s ő ezt ki is használta, különösen a lejtő második, nehezebb részén ment remekül és átvette a vezetést, az utána következők pedig nem tudták megelőzni.

Vlhovához a közvetlenül utána csúszó, az első körben hetedik Katharina Liensberger tudott a legközelebb férkőzni. A világbajnoki címvédő osztrák ugyanis csak nyolc századdal kapott ki tőle. A bronzérmet a négy éve Phjongcshangban ebben a számban harmadik svájci Wendy Holdener szerezte meg, aki az első kör után ötödik volt.

A második csúszást jó helyzetből váró hármas közül Hector bátran síelt, vezetett, ám kiesett, a második svájci Michelle Gisin túl óvatosan síelt, ezért nagyon visszaesett, míg Dürr azért szorult vissza a negyedik helyre, mert a pálya alsó szakaszán hibázott.

Az első futamot a 88 fős mezőnyben a 44. helyen zárta a magyar versenyző, a 19 éves Tóth Zita, aki a másodikban is szépen sízett, így végül összesítésben - Vlhovától közel 11 másodperccel elmaradva - a 40. pozícióban fejezte be szereplését. Az izraeli színekben szereplő Szőllősi Noa közvetlenül Tóth mögött a 41. lett.

Eredmények:
Alpesi sí, női műlesiklás, olimpia bajnok:
------------------------------------------
Petra Vlhova (Szlovákia) 1:44.98 perc (1. futam: 52.89 másodperc/2. futam: 52.09 mp)
2. Katharina Liensberger (Ausztria) 1:45.06 (52.83/52.23)
3. Wendy Holdener (Svájc) 1:45.10 (52.65/52.45)
...40. Tóth Zita 1:55.86 (57.97/57.89)