Peking 2022:  Shiffrin ismét kiesett, a szakági világkupában már győztes Petra Vlhová csak a nyolcadik időt produkálta

1

Petra Vlhová - TASR

Az első futam komoly meglepetéseket hozott, a sportág jelenlegi legnagyobb sztárja, a kétszeres olimpiai bajnok Shiffrin ugyanis a pálya elején rontott és kiesett, míg a szakági világkupában már győztes szlovák Petra Vlhova sok hibával sízve csak a nyolcadik időt produkálta, s a második szakaszt 72 századmásodperces hátránnyal kezdi majd Dürrel szemben.

A második futam óriási izgalmakat ígér, ugyanis a német sportoló csupán 3 századdal előzi meg a svájci Michelle Gisint, és 12-vel az óriás-műlesiklás bajnokát, a svéd Sara Hectort.

A viadalon 88-an álltak rajthoz, s közülük 30-an estek ki az első futamban. Az izraeli színekben versenyző Szőllős Noa a magyar Tóth Zita mögött a 45. időt produkálta.