Peking 2022 - A szlovák hokisok behúzták a harmadik meccsüket

2022. február 13. - 07:35 | Sport

A C-csoportban lejátszott harmadik mérkőzésükön győzni tudtak.

Fotó: AP/TASR

Szlovákia 5:2 arányban győzte le Lettországot, a mérkőzés viszont egészen az utolsó tíz percig egészen szoros volt. A vezetést az első harmad közepén Marinčin szerezte meg, a vége előtt azonban még a lettek egyenlítettek Kenins révén.

A második harmadban úgy tűnt, elhúzhatnak a szlovákok, Cehlárik és Slafkovský góljaival ugyanis már kettővel vezettek, a harmad második felében azonban a lettek ismét szépítettek, tehát az utolsó játékrész is csupán egygólos különbséggel kezdték a csapatok. A harmadik harmad közepén végül Zuzin betalált, ezzel ismét két góllal mentek, a végeredményt végül Jurčo állította be, aki már csak az üres kapuba célzott másodpercekkel a vége előtt

Eredmény:

Szlovákia - Lettország 5:2 ((1:1, 2:0, 2:1)

Gólszerzők: 12. Marinčin (Jurčo, L. Hudáček), 27. Cehlárik (Hrivík, Takáč), 32. Slafkovský, 50. Zuzin (Kelemen, Čerešňák), 60. Jurčo – 16. Kenins (Krastenbergs, Abols), 43. Indrasis (Cibuļskis, Meija).