Pepe a török bajnok Besiktashoz szerződött

1

Fotó: TASR/AP

A török bajnok Besiktas labdarúgócsapatánál folytatja pályafutását Pepe, aki tíz év után hagyta el a Real Madridot.

A török klub honlapján jelentette be kedden késő este a 34 éves hátvéd szerződtetését. A háromszoros Bajnokok Ligája-győztes védő szerdán kora reggel érkezett meg Isztambulba, ahol a repülőtéren mintegy 100 Besiktas-drukker köszöntötte.

A bajnokcsapat a szerződés részleteit nem hozta nyilvánosságra, helyi lapok viszont úgy tudják, hogy a futballista két évre kötelezte el magát, és szezononként 3,35 millió eurót keres majd.

Pepe 2007-ben 30 millió euróért igazolt a Real Madridhoz, melynek színeiben tíz év alatt három BL-t, három bajnoki címet és két Király Kupát nyert, a legutóbbi idény végén lejáró szerződését viszont nem hosszabbították meg, így a Besiktasnak nem kellett érte fizetnie.

A portugál válogatottban 86-szor lépett pályára, s tavaly Európa-bajnoki címet szerzett a csapattal.