Phjongcshang 2018 - Elődöntős a cseh férfi jégkorongcsapat

2018. február 21. - 07:14 | Sport

Elsőként Csehország válogatottja jutott be a phjongcshangi téli olimpia férfi jégkorongtornájának elődöntőjébe, miután szerdán nagy csatában legyőzte az amerikai együttest.

A mérkőzés végig nagy csatát hozott, nem bírtak egymással a felek, a rendes játékidő 2-2-es döntetlennel zárult, s mivel a hosszabbításban nem született döntés, következett a szétlövés.

A feszültség érezhető volt a játékosokon, a tíz rávezetésből ugyanis csupán egyetlen végződött góllal, és mivel azt Petr Koukal szerezte, a csehek örülhettek.

Eredmények (az olimpia honlapja alapján):

férfi jégkorong, negyeddöntő: Csehország-Egyesült Államok 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 0-0) - szétütés után

gól: Kolar (16.), Kundratek (29.), Koukal (győztes büntető), illetve Donato (7.), Slater (31.)