Phjongcshang 2018 - Íme az éremtáblázat

2018. február 25. - 11:46 | Sport

A vasárnap zárult phjongcshangi téli olimpián 15 sportág 102 versenyszámában avattak győztes, az éremtáblázat élén Norvégia zárt.

A lista második helyén a németek, a harmadikon a kanadaiak végeztek.

Magyarország a magyar férfi rövidpályás gyorskorcsolya váltó elsőségével téli ötkarikás játékokon története első, összességében 177. olimpiai aranyérmét szerezte, egyúttal 38 év után nyert újra medált téli olimpián. Szlovákia mindhárom érmét Anastasia Kuzminová szerezte: a biatlonosok versenyében egyszer végzett az első helyen, kétszer pedig a másodikon.

Liechtenstein - - 1

Oroszországból "Olimpiai Sportoló Oroszországból" (OAR) megnevezéssel vehetnek részt a játékokon sportolók, miután a Nemzetközi Olimpiai Bizottság államilag támogatott, rendszerszintű doppingolás miatt december elején felfüggesztette az Orosz Olimpiai Bizottságot.

A női sífutók 10 kilométeres szabadstílusú versenyében két bronzérmes, a férfi bobosoknál a kettesek viadalában két arany-, a négyeseknél pedig két ezüstérmes volt.