Phjongcshang 2018 – Kuzminová újabb ezüstöt szerzett!

1

Fotó: TASR

Anastasia Kuzminová megszerezte a második szlovák érmet a phjongcshangi téli olimpián.

Kuzminová a biatlonosok 15 kilométeres üldözéses versenyén csupán két hibát vétett, teljesítménye pedig a második helyre volt elég. A küzdelmet a svéd Hanna Öberg nyerte, a harmadik helyen pedig a német Laura Dahlmeier futott be.

Kuzminová már második érmét szerezte meg az idei téli olimpián, miután a hétfői 10 kilométeres versenyen is másodikként ért célba. A szombati 7,5 kilométeres gyorsasági versenyen csak a 13-ik helyen végzett.

A szlovák sportoló immár ötödik érmét (két arany, három ezüst) szerezte az ötkarikás játékokon: a 2010-es vancouveri olimpián arany- és ezüstérmet is szerzett, míg 2014-ben Szocsiban szintén egy aranyéremmel gazdagodott.