Premier League - Szombati nyitányként észak-londoni derbi

Az észak-londoni derbi, a házigazda Tottenham Hotspur és az Arsenal csatája nyitja szombaton kora délután az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulóját.

Bár az Ágyúsok két új igazolása, Pierre-Emerick Aubameyang és Henrikh Mkhitaryan a múlt héten már bemutatkozott, az Everton ellen hazai pályán elért 5-1 után most a Wembley Stadion és a klub ősi riválisa várja őket első nagy megmérettetésként.

Mindkét fővárosi csapat a Bajnokok Ligája-indulás jogáért harcol: a Spurs jelenleg – 12 fordulóval a zárás előtt – az ötödik, négy ponttal megelőzve a hatodik Arsenalt, s mindössze egy ponttal lemaradva a negyedik Chelsea-től, és kettővel a harmadik Liverpooltól.

Novemberben, az Emirates Stadionban az Arsenal nyert 2-0-ra, de a Tottenhamnek minden oka megvan bizakodni a revánsban, hiszen az előző két fordulóban megverte a vendég Manchester Unitedet és döntetlent játszott a Liverpool otthonában. A házigazdák nyolc bajnoki óta veretlenek (5 győzelem/3 döntetlen), míg a vendégek leginkább hazai környezetben eredményesek, idegenben jóval gyengébb a mérlegük.

A 13 pontos előnnyel éllovas Manchester City a 2016-os bajnok Leicester Cityt fogadja, míg a városi rivális United a mezőny legrosszabb hazai mérlegével rendelkező, kiesés ellen küzdő Newcastle United vendége lesz.

A címvédő Chelsea elvesztette legutóbbi két bajnokiját, hétfőn este a sereghajtó West Bromwich Albion ellen javíthat a Stamford Bridge-en. Könnyen elképzelhető, hogy egy újabb fiaskó már nem fér bele, s ha a Kékek ezúttal is botlanak, az az olasz vezetőedző, Antonio Conte állásába kerülhet.