Premier League - Újabb City-kiütés, kikapott a Chelsea

A listavezető Manchester City hazai környezetben gólzáporos győzelmet aratott a Stoke City felett, a címvédő Chelsea viszont vereséget szenvedett az eddig lőtt gól nélkül álló Crystal Palace vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján.

Josep Guardiola vezetőedző együttese legutóbbi öt bajnokijából a negyediken ért el legalább öt gólt: a legutóbbi, Chelsea elleni diadalát megelőzően a Liverpoolt (5-0), a Watfordot (6-0) és a Crystal Palace-t (5-0) is kiütéssel győzte le. A hazaiaknál a brazil Gabriel Jesus duplázott, a többi gólon Raheem Sterling, David Silva, Fernandinho, Leroy Sané és Bernardo Silva osztozott.

A bajnok Chelsea azok után, hogy a legutóbbi fordulóban kikapott a Manchester Citytől, ismét nem szerzett pontot: Antonio Conte csapata nagy meglepetésre a sereghajtó, a bajnokságban eddig lőtt gól nélkül álló Crystal Palace otthonában maradt alul 2-1-re.

Győzött ugyanakkor a Tottenham ideiglenes otthonában, a Wembleyben: a londoniak egyetlen találatát Christian Eriksen lőtte a második félidő elején.