Primera División - Hétgólos mérkőzésen veszített a Barcelona

A címvédő FC Barcelona 4-3-ra kikapott a Celta Vigo otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A 22. és a 33. perc között három gólt ünnepelhettek a hazaiak, de mindegyikhez kellett a Barcelona komoly védekezési hibája: előbb Pione Sisto, azután Iago Aspas talált a hálóba, majd pedig a menteni igyekvő francia védő, Jeremy Mathieu öngólt vétett.

A katalánok legutóbb kilenc évvel ezelőtt, 2007 októberében – a Villarreal együttesétől – kaptak három gólt bajnoki meccsen az első félidőben. Ugyancsak a Villarreal lőtt legutóbb – 2001 áprilisában – ilyen rövid időn belül három gólt a Barcelonának az élvonalban.

A szünet után pályára lépett Andrés Iniesta a 600. tétmérkőzését játszotta a katalán klub színeiben – ebből 393 bajnokit. Az örökranglistán csak Xavi Hernández áll előtte (767/505).

Az 58. percben Gerard Piqué szépített, majd Neymar értékesített egy büntetőt, egyenlíteniük azonban nem sikerült a sérült Lionel Messit nélkülöző vendégeknek, mert Ter Stegen kapus egy elhibázott kirúgással éppen Pablo Hernándezt találta telibe, róla pedig a hálóba pattant a labda. A német hálóőr második alkalommal kapott négy gólt a Barca színeiben, ez először tavaly fordult elő, éppen a Celta Vigo otthonában (4-1).

A vasárnapi találkozó utolsó gólja Piqué nevéhez fűződik, aki pályafutása során először duplázott a Barcában. A Celta Vigo 4-3-as győzelme azt jelenti, hogy Eduardo Berizzo az első olyan edző, aki három bajnoki meccsen is le tudta győzni a Luis Enrique által irányított Barcelonát.

A katalánok legutóbb 2009 márciusában veszítettek el olyan meccset, amelyen legalább három gólt szereztek. Akkor az Atlético Madrid otthonából távoztak 4-3-as kudarccal.