Programpontok nélkül is akadt vitatéma

Megosztás

DUNASZERDAHELY – Rövidnek és tartalmatlannak ígérkezett a képviselő-testület soros ülése, ám a programpontok hiányában is akadt néhány téma, amely kapcsán vita alakult ki a képviselők közt.

Az egyik épp a programpontok hiánya volt. Antal Ágota (független) azzal érvelt, hogy mivel a protokolláris pontokon és az interpellációkon kívül nem került semmi a testület elé, így az ülést akár el is napolhatták volna. Hájos Zoltán polgármester viszont elmondta, hogy a testület mellett működő városi tanács határozatképtelensége volt az oka, hogy az eredetileg 39 programpont nem kerülhetett a plénum elé. A tárgyalási rend szerint ugyanis a városi tanácsnak meg kell tárgyalni a beterjesztendő programpontokat, anélkül nem tárgyalhatnak róla a képviselők. A február 28-ra összehívott tanácsülésen pedig Hájos Zoltán közlése szerint csak a Híd képviselői nem vettek részt, márpedig ők vannak többen.

Dakó Sándor (Híd), a tanács egyik tagja kijelentette, már korábban is jelezte távolmaradását családi okok miatt, Benkóczki Vendel (Híd) pedig munkaügyre hivatkozott. Benkóczki ugyanakkor hozzátette, volt már rá példa, hogy röviddel a plénum előtt tartották meg a tanács ülését, így akár ezt most is megtehették volna, hogy ha ennyi képviselő nem tudott megjelenni a hektikus időszak miatt. A polgármester viszont úgy reagált, hogy ilyen irányú kérés nem érkezett.

A másik téma, ami vitát okozott a képviselők között, az az R7-es gyorsforgalmi út környezetvédelmi hatásai címén megtartott lakossági fórum, valamint az arról írt cikk a Dunaszerdahelyi Hírnök február 22-i számában, ahol megemlítik, „a dunaszerdahelyi képviselők közül senki nem tartotta fontosnak, hogy részt vegyen a fórumon, az építészeti szakbizottságot senki sem képviselte”. Ezt a megjegyzést Horváth Kinga (Híd) képviselő nehezményezte, és azt mondta, hogy a bizottság tagjai nem is kaptak értesítést erről a fórumról. Hasonlóképp nem helyeselte a cikkben leírtakat Garay László (MKP), a bizottság elnöke, aki korábban jelezte, hogy külföldön tartózkodik a fórum napján. Dakó Sándor hozzászólásában egyszersmind leszögezte, hogy a bizottság ülésén ő maga kérte Szelle Erikát, a városháza építésügyi osztályvezetőjét, hogy az R7-es kapcsán küldjön értesítést, ha sor kerül ilyen fórumra.

Hájos Zoltán azzal érvelt, hogy a fórum nyilvános volt, és a helyi média közölt is róla információt, valamint a város weboldalára is feltöltötték. Szelle Erika pedig kijelentette, hogy már a bizottsági ülés meghívójában is szerepelt a fórum dátuma, emellett pedig személyesen mindenkit meghívott oda. Bugár György (MKP) hevesebben reagált: „Ha a városi képviselő elvárja, hogy az összes választópolgárt érintő közérdekű lakossági fórumra külön értesítőt kapjon, akkor miért sopánkodunk, hogy a fórumokon a polgár nem vesz részt, vajon nekik is névre szóló meghívót küldjünk?!” Dakó Sándor közölte, nem tartózkodtak Dunaszerdahelyen, amikor megtudták, hogy zajlik a fórum, ugyanakkor már a bizottság ülésén közölték észrevételeiket a téma kapcsán.

Szóba került ugyanakkor olyan téma is, amelyben a képviselők meg tudtak egyezni. Karaffa Attila (MKP) vetette fel, hogy a dunaszerdahelyi önkormányzat saját keretein belül szintén hozzájárulhatna Krasznahorka várának felújítási költségeihez. Jarábik Gabriella (Híd) úgy reagált, hogy tudomása szerint a Szlovák Nemzeti Múzeum gyűjtést szervez az ügyben, amelyhez bárki magánszemélyként is hozzájárulhat. Hájos Zoltán felkérte az illetékes szakbizottságokat az ügy megoldására.

-para-

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program