A Real Madrid az első döntős a Spanyol Szuperkupában

1

Fotó: TASR/AP

A Real Madrid jutott be elsőként a döntőbe a labdarúgó Spanyol Szuperkupában, miután Rijádban hosszabbítás után 5-3-ra legyőzte a városi rivális Atletico Madridot.

Az Atletico már a hatodik percben megszerezte a vezetést Mario Hermoso révén, majd Antonio Rüdiger egyenlített, Ferland Mendy pedig fordított. A szünet előtt a világbajnok Antoine Griezmann megszerezte az Atletico második találatát, ezzel a francia légiós lett a klub történetének legeredményesebb játékosa 174 góllal, megelőzve Luis Aragonest. A 32 éves Griezmann a nyolcadik szezonját tölti a "matracosoknál".

A második félidőben Rüdiger a saját kapujába is betalált a 78. percben, ám hét perccel később harmadszor is döntetlen lett az állás Dani Carvajal jóvoltából (3-3). A kétszer 15 perces hosszabbítás hajrájában Stefan Savic öngóljával és Brahim Díaz szemfüles találatával végül a Real csikarta ki a továbbjutást.

A másik elődöntőben az FC Barcelona és az Osasuna csap össze csütörtökön, szintén a szaúdi fővárosban.