Remekeltek a dél-szlovákiai birkózók a somorjai országos bajnokságon

2019. január 28. - 17:11 | Sport

Somorján öt bajnoki címet szereztek a dél-szlovákiai birkózóklubok tehetségei a juniorok kötöttfogásban zajló országos bajnokságán, melyen tizenkét honi egyesület negyvenöt versenyzője tíz súlycsoportban csatázott az érmekért.

Az országos bajnokok tablóképe (Fotó: Képarchívum)

A marcelházaiak két birkózója, nevezetesen Kajtár Sándor és Hulman Nikolas került súlycsoportjában a dobogó legfelső fokára. A bősiek bajnoki címét Sluka István gyűjtötte be, a szabadfogásra szakosodott dunaszerdahelyiek közül Samuel Bučko, a rimaszombatiak közül pedig Pavol Rapčan produkált elsőséget. Egyébként az említett klubok több birkózója, valamint három hazai és a vásárúti Vizy is érmes helyezéssel került a viadal krónikájába.

Csapatversenyben a győztes pozsonyi Dunajplavba mögött a 2. Helyen a marcelházaiak, a harmadikon pedig a dunaszerdahelyiek zártak. A két utóbbi kollektíva holtversenyben 39-39 pontot gyűjtött be, de a marcelházaiak egy versenyzővel kevesebbet küldtek csatába.

A szabadfogásra szakosodott dunaszerdahelyiek négy éremmel távoztak Somorjáról

(Képarchívum)

Dél-szlovákiai dobogósok:

55 kg: 1. Samuel Bučko (Dunaszerdahely), 3. Molnár Brian (Rimaszombat)

60 kg: 1. Pavol Rapčan (Rimaszombat), 3. Csörgő Tamás (Dunaszerdahely)

63 kg: 1. Kajtár Sándor (Marcelháza), 2. Forgó Erik (Somorja)

67 kg: 1. Sluka István (Bős), 2. Hakszer Balázs (Dunaszerdahely)

72 kg: 1. Hulman Nikolas (Marcelháza), 3. ifj. Oláh Olivér (Somorja)

77 kg: 2. Holocsi Bence (Somorja)

82 kg: 2. Megály Zoltán (Marcelháza)

87 kg: 2. Horváth Nicolas (Dunaszerdahely), 3. Tóth Gergely (Bős)

97 kg: 3. Vizy Róbert (Vásárút)

Csapatverseny: 2. Marcelháza 39 pont (6 versenyző), 3. Dunaszerdahely (7 versenyző).