Rio 2016 - Döntős a szlovák kajaknégyes, Vlček Erikék éremért lapátolhatnak!

1

Duisburgban 500 méteren szerzett elsőséget a komáromi kajaknégyes

A Denis Myšák, Vlček Erik, Tarr György és Linka Tibor alkotta szlovák kajaknégyes bejutott az A döntőbe az 1000 méteres távon.

Az aktuális világbajnokok a kiváló hajrájuknak köszönhetően megnyerték saját középfutamukat a spanyolok és a franciák előtt.

Az oroszok, akik 750 méternél még vezettek, végül a negyedikek lettek és csak a B döntőben indulhatnak ezen a távon.

A szlovák kajaknégyes negyedik olimpiai érmét szerezheti az ország önálló állammá válása óta. Vlček és Tarr már szereztek egy ezüstérmet 2008-ban Pekingben, Vlček emellett ott ült a 2004-ben Athénban bronzérmes hajóban is.

Nem jutott be viszont az A döntőbe a magyar kajaknégyes, amely az ötödik helyen végzett pénteki középfutamában, így szombaton a B döntőben szállhat majd vízre.

A Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila, Somorácz Tamás összeállítású hajó harcolt a legjobb nyolc közé jutást érő harmadik helyért, de a hajrát nem bírta.

A futamból az első három hajó jutott az A döntőbe.

Hufnágel és Ceiner csütörtökön párosban a hetedik helyen végzett a fináléban, a nyolcadik pedig a Vlček Erik és Tarr György alkotta páros lett. Utóbbiak négy évvel ezelőtt Londonban is ugyanezen a helyen végeztek. Vlček és Tarr az olimpia előtt jelezték, hogy nem készültek külön a páros versenyre, éppen ezért már az A döntőbe jutásuk is jónak számít.