Roland Garros - Djokovic 45. Grand Slam-elődöntőjére készülhet

2023. június 6. - 21:32 | Sport

A korábbi világelső Novak Djokovic bejutott a négy közé a francia nyílt teniszbajnokságon.

-illusztráció- (Fotó: TASR/AP)

A rekordot jelentő 23. Grand Slam-sikeréért hajtó, Párizsban 2016-ban és 2021-ben győztes szerb klasszis a keddi negyeddöntőbe az orosz Karen Hacsanovot búcsúztatta négy játszmában.

A 36 éves sztár karrierje során a 45. alkalommal jutott elődöntőbe Grand Slam-viadalon, amivel a harmadik helyre jött fel az örökranglistán, a férfiak közül csak a svájci Roger Federer (46) előzi meg, míg a nőkkel összesített rangsort az amerikai Chris Evert (52) vezeti.

A második fordulóban Fucsovics Mártont búcsúztató Djokovic 11 ászt ütött kedden, a Roland Garroson az eddig lejátszott 106 mérkőzése közül ezt csak 2008-ban Paul Henri Mathieu ellen tudta felülmúlni (14).

A nőknél a második helyen kiemelt fehérorosz Arina Szabalenka, illetve a cseh Karolina Muchova biztosította helyét a legjobb négy között. Előbbi az ukrán Jelina Szvitolinát búcsúztatta két játszmában, így továbbra is vesztett szett nélkül menetel. Az Australian Open idei győztese a mostani szezonban már 34 meccsen diadalmaskodott - tornát nyert még Adelaide-ben és Madridban, döntős volt Indian Wellsben és Stuttgartban -, ezzel pedig már most túlszárnyalta tavalyi teljesítményét.

Muchova a 2021-ben döntős orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát győzte le, így pályafutása során másodszor jutott elődöntőbe Grand Slam-tornán.

női páros, negyeddöntő:

Jessica Pegula, Coco Gauff (amerikai, 2.)-Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga) 6:2, 7:6 (7-2)