Roland Garros - Muchová meccslabdáról fordítva döntős

2023. június 8. - 20:16 | Sport

Elsőként Karolina Muchová jutott be a női egyes döntőjébe a francia nyílt teniszbajnokságon, miután a csütörtöki első elődöntőben fordulatos csatában, meccslabdát hárítva legyőzte Arina Szabalenkát.

Karolina Muchová (Fotó: TASR/AP)

Az első szettet a cseh, a másodikat pedig az Australian Open-győztes fehérorosz játékos nyerte meg rövidítésben, majd a döntő játszmában a második helyen kiemelt Szabalenka 5:2-nél fogadhatott a továbbjutásért és mérkőzéslabdája is volt.

A világranglistán 43., 26 éves Muchová azonban innentől sorozatban öt gémet nyert, megfordította a 3 óra 13 perces találkozót, és így készülhet pályafutása első Grand Slam-fináléjára.

Szabalenka a párizsi GS-torna megnyerésével az első helyre kerülhetett volna a világranglistán, ez az álma azonban egyelőre beteljesületlen marad.

vegyes páros, döntő:

Kato Miju, Tim Pütz (japán, német)-Bianca Andreescu, Michael Venus (kanadai, új-zélandi) 4:6, 6:4, 10-6 - döntő rövidítés