Agyő Bacsfa, üdvözlégy Csallóköztárnok

A minap végleg lekerült a focitérképről az egykor szebb napokat látott bacsfai futballklub. Az eddig Družstevník Báč név alatt közreműködő csallóköztárnokiak ugyanis nem csak a Belügyminisztériumban, hanem újabban már a Szlovák Futballszövetségnél is sikerrel jártak a névváltoztatási kérelmükkel.

 

„Már huzamosabb ideje szorgalmaztuk az illetékeseknél a névváltoztatást, melynek érdekében minden feltételt teljesítettünk. Tavaly decemberben előbb új vezetőséget választottunk, március elején pedig alapszabályt változtattunk. A Belügyminisztérium a procedurális eljárást követően jóváhagyta kérvényünket, FK Trnávka néven regisztrálta klubunkat” – fogalmazott Tóth Ferenc, a csallóköztárnokiak elnöke. A folytatásban az örömbe üröm is vegyült. A Szlovák Labdarúgó-szövetség közlönyében ugyanis elírás történt. „FK Trnávka (Trnávka) szerepelt a dokumentumban, holott a zárójelben a jogelőd klubot (FC Družstevník Báč) kellett volna az illetékeseknek feltüntetniük. A helytelen megnevezés viszont azt sugallta, hogy új klubról van szó, melynek a versenyszabályok értelmében a fociranglétra legalsó fokáról, azaz a dunaszerdahelyi területi bajnokság III. osztályából kellett volna megkezdenie a felzárkózást a legjobbak mezőnyéhez” – fűzte tovább a gondolatsort a tisztségviselő, akit bosszantottak azok a híresztelések is, hogy a csallóköztárnokiak nem folytatják szereplésüket a területi pontvadászatban. Az elmúlt hónapban, a hiba eltávolítását követően már hivatalosan is színre lépett az FK Trnávka, mely a dunaszerdahelyi területi bajnokság e hét végén kezdődő pontvadászatába három kollektívát (A és B együttes, diákcsapat) nevezett be. Ugyancsak aktívak a helybeli öregfiúk. „Megfelelő az infrastruktúránk, élvezzük a községi önkormányzat, a szponzorok bizalmát. Támogatásuk segítségével igyekszünk minél eredményesebben helyt állni az új idényben, melynek ünnepi vonzata is van. Ugyanis hetven évvel ezelőtt játszották az első focimeccset községünkben” – zárta helyzetjelentését Tóth Ferenc. Érdekességnek számít, hogy a kis csallóközi faluban az FK mellett még egy sportszervezet, a rekreációs sportágak kedvelőit tömörítő TJ Trnávka is működik.

ái