Corgoň-liga,13.forduló: Spartak Trnava - DAC végeredmény 1:1 (0:0)

2008. október 25. - 16:49 | Sport
Percről percre követtük nyomon a nagyszombati régióderbit.

93.perc: Novota Procházka távoli lövését is ártalmatlanná tette. Vége! A DAC taktikus játékkal újabb idegenbeli pontot harcolt ki! Jövő héten jöhet a Slovan Dunaszerdahelyre!

92.perc: Újabb magas labda, újabb Novota védés.

90.perc: Három percet hosszabít a játékvezető. Forró lesz...

88.perc: A DAC szemmel láthatóan az eredmény tartására törekszik, a hazaiak ész nélkül rugdossák be a labdákat a kapu elé. Novota egyelőre résen van.

80.perc: Hruška lesgyanús helyeztből egyenlít. 1:1. Novota Jani 678 perc után kapott gólt.

78.perc: Gerich helyett Caha a pályán.

78.perc: Felhangzik a Maďari za Dunaj...!

76.perc: Kopúnek helyett Procházka. Elkeseredetten támad a Nagyszombat.

74.perc: Doležaj huszonkét méteres szabadrúgását Novota, a mezőny legjobbja, magabiztosan védi.

72.perc: Hruška elfut a szélen, de beadása elszáll a kapu felett.

70.perc: Hasan majdnem ismét megbüntette az idegesen játszó hazai védelmet, de Doležaj mentett.

62.perc: Vezet a DAC! Pinte  beadását Krajl kiejtette és Németh Krisztián elegánsan a hálóba pofozta  a labdát! 0:1

58.perc: A védő Pončák helyett Lukáš Došek érkezik, aki csatár.

Percekig állt a játék, mert a nézők papírcsíkokat dobáltak a pályára.Füstbomba is berepül.

56.perc: A DAC sokkal aktívabban játszik, egyelőre nem hagyta kibontakozni a hazaiakat.

46. perc: Osei Opuku helyett Hasan a pályán. A nagyszombati kemény mag ismét anyázik és szidja a magyarokat.

46.perc: Robihou helyett Moughfire jött be.

Megkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek. A második félidőben többet kell legalább a középpályán tartaniuk a labdát a vendégeknek, mert a hazaiak beadásai, előreívelései veszélyesek.

44. perc: A menteni igyekvő Gerichet Guldan ellöki, a játékvezető továbbot int, Doležaj közeli lövésébe Pinte belevetődik, róla pattan ki a labda.

40.perc: Erősödik a hazaiak fölénye, azért is, mert a DAC nem tudja elől megtartani a labdát. Nagyon hiányzik a gyors Kweuke.

37.perc: Klinka közeli fejesét Novota bravúros vetődéssel üti ki. A hazaiak már gól kiáltottak....

36.perc: Regedei középre tartó kapáslövését Krajl védi.

34.perc: Sárgát kap a hazai Doležaj.

28.perc: Hosszú előreívelés átszáll több vendégjátékos feje felett, Klinka gólhelyzetben, de Németh Krisztián gyönyörűen és főleg tisztán szerel.

24.perc: Krajl kiejti Gerich lövését, Nlend rácsap, de  a játékvezető sípol, mert szerinte szabálytalanul támadták a hazai kapust.

21.perc: A játékvezető újabb szabadrúgást talál ki a DAC ellen, de Kopúnek beaádását senki sem éri el.

18.perc: Gerich semmiért kap sárgát.

17.perc: Doležaj az üres kapu előtt nem érte el az éles beadást.

15.perc: Regedei kapja az első sárgát.

14.perc: Az első hazai gólhelyzet. Klinka kiugrik, de a mintegy hat méterről leadott lövését Novota bravúros kifutás után hárítja.

10.perc: A vendégszektorban megjelenik a Felvidéki harcosok feliratú magyar zászló. Mellette egy angol lobogó is.

8.perc: Nlend beadását Krajl kiöklözi, a hazai védők felszabadítanak. A játékvezető műesésért fütyül be a félpályán szabadrúgást a hazaiak javára.

4.perc: A hazai kemény mag hatalmas kettős keresztet feszít ki, s a Mor ho! transzparenset. Szabad fordításban:Üsd-vágd! Samo Chalupka hazafias eposza tartalmazza ezt a refrént.

3.perc: Novota először ér a labdához -- lábbal stoppol le egy hazaadást. A hazaiak igyekeznek támadni, de a DAC védői egyelőre jól szűrik meg a támadásokat.

Háromperces késéssel kezdődött a találkozó, mert mindkét csapat játékosai piros lapot mutattak fel a fajgyűlöletnek. A hazaiak fehérben, a vendégek kék-sárgában. Szépen megtelt a vendégszurkolók szektora is, jól hallani a bíztatásukat.

Felállítások:

Trnava: Kralj - Pončák (Došek), Gueye, Doležaj, Hanzel - Devátý, Kopúnek (Procházka), Jelenkovič, Hruška - Guldan, Klinka (Bernáth).

DAC: Novota – Németh Krisztián, Gerich (Caha), Adiaba, Pinte, Abena, Osei Opuku (Hasan), Regedei, Boya, Nlend, Rabihou (Moughfire).

A mérkőzést a pozsonyi Miroslav Richtárik vezeti.

Tisztelettel köszöntjük a Paraméter látogatóit, akikkel együtt követjük nyomon a Corgoň-liga 13.fordulójának egyik nagy érdeklődéssel várt találkozóját, a Spartak Trnava – DAC régióderbit. Reméljük a tizenhármas szám nem hoz balszerencsét Novota Janinak, aki immár 598 percen nem kapott gólt. A nagyszombati stadionba visszatért a hazaiak kemény magja, már meg is eresztettek néhny sértegető rigmust, s a pengeváltások már javában zajlanak a hírportálokon is. Feszült a hangulat a stadionban is.

A dunaszerdahelyieknél hiányzik Kweuke és Marcin, akit a hétközi kupameccsen Pozsonyban, az Artmedia ellen kiállítottak. Tartalékosan lépnek pályára a hazaiak is, akiknek a kispadján Pecze Károly ül, aki ugyebár 1984 és 1989 között éppen a DAC sikerkovácsa volt. A csapatok már percek óta a pályán melegítenek, rövidesen kezdődik a mérkőzés.