Magyar Kupa, elődöntő: Sorozatban harmadszor került a döntőbe a Honvéd

2009. április 21. - 21:28 | Sport
Drámai csatában, a kétszázadik Honvéd-tétmeccsén pályára lépő Hercegfalvi Zoltán 91. percben szerzett góljával jutott a Magyar Kupa döntőjébe a Budapest Honvéd csapata a Siófok ellenében, miután a Bozsik-stadionban 2:2-es döntetlent játszott riválisával.

A 4:3-as összesítéssel fináléba kerülő piros-feketék a hajrában múlták fölül a tíz emberre fogyatkozó vendégeket. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a vendégek az utolsó pár percben tíz emberrel játszottak, miután Bede Ferenc második sárgáját követően a 83. percben kiállította a csereként beállt Nagy Lajost. A kispestiek sorozatban harmadszor jutottak a fináléba: két éve elhódították a trófeát a Debrecennel szemben, míg tavaly a hajdúságiak visszavágtak a döntőben.

Elődöntő, visszavágó: Budapest Honvéd–BFC Siófok 2:2 (1:0), g.: Smiljanic (43.), Hercegfalvi (91.), illetve Hegedűs (49.), Ivancsics (74.).

továbbjutott: a Budapest Honvéd 4:3-as összesítéssel.