Hibaüzenet

Notice: unserialize(): Error at offset 22 of 27 bytes in variable_initialize() (line 935 of /var/www/parameter.sk/web/includes/bootstrap.inc).

Vancouver 2010: Összegzés sílövészettől curlingen át műkorcsolyáig

A helyi idő szerinti keddi események összegzése. Megkezdődtek a curling küzdelmek, a műkorcsolyázóknál pedig egyelőre sikeresen tért vissza Jevgenyij Pljuscsenko.

Sílövészet: svéd arany férfi üldözésben

A kiválóan célzó svéd Björn Ferry nyerte meg a férfi sílövők 12,5 km-es üldözéses versenyét a vancouveri téli olimpia keddi versenynapján.

A női viadalhoz hasonlóan a férfiaknál is a szombati sprintverseny eredménye alapján indították a versenyzőket, ám míg a hölgyeknél az élcsoport nem cserélődött ki, addig a sok lövőhiba miatt a férfiaknál óriási változások történtek.

A legpontosabb és legkiegyensúlyozottabb a 31 éves Ferry volt, aki nyolcadikként, 72 mp hátrányból kezdte meg a viadalt a francia Vincent Jay mögött, azonban már a harmadik lövészet után nem sokkal élre állt, s végül fölényesen nyert. A második helyet, s ezzel az ezüstérmet a 12.-ként rajtolt osztrák Christoph Sumann szerezte meg, míg Jay szombati meglepetésaranya mellé most begyűjtött egy bronzot.

Minden idők egyik érmekkel legszebben dekorált olimpikonja a norvég Ole Einar Björndalen (5 arany-, 2 ezüst-, 2 bronzérem) ezúttal csak a 7. helyen végzett.

A hatvanas mezőnyben a szlovák Pavol Hurajt a 16. helyezést érte el. Elmondása szerint elégedett, de csalódott is egyben, ugyanis ha az utolsó lősorozatban nem ront kettőt, akkor a negyedik-ötödik hely környékén is végezhetett volna.

Sílövészet, férfi 12,5 km-es üldözéses, olimpiai bajnok: Björn Ferry (Svédország) 33:38.4 (1 büntetőkör)

2. Christoph Sumann (Ausztria) 16.5 mp hátrány (2)

3. Vincent Jay (Franciaország) 28.2 mp h. (2)

Hódeszka: hazai arany női krosszban

Maelle Ricker révén hazai aranyérem született a hódeszkások női krossz számában. A kanadaiak második elsőségét megszerző győztes nagy fölénnyel előzte meg a döntőben a francia Deborah Anthoniozt.

A 2006-ban ötkarikás ezüstérmes, amerikai Lindsey Jacobellis meglepetésre rontott az elődöntőben, és végül csak ötödik lett.

Hódeszka, női krossz, olimpiai bajnok: Maelle Ricker (Kanada)

2. Deborah Anthonioz (Franciaország)

3. Olivia Nobs (Svájc)

Gyorskorcsolya: női 500-on is koreai diadal

A férfiak hasonló száma után a női gyorskorcsolyázók 500 m-es küzdelmét is dél-koreai versenyző, Li Szang Hva nyerte. Ebben a sportágban ez a Koreai Köztársaság történetének második ötkarikás aranyérme. A favoritnak számító, világbajnok és világcsúcstartó német Jenny Wolfnak be kellett érnie a második hellyel.

Gyorskorcsolya, női 500 m, olimpiai bajnok: Li Szang Hva (Koreai Köztársaság) 1:16.09 p (1. futam: 38.249 mp, 2. futam: 37.850 mp)

2. Jenny Wolf (Németország) 1:16.14 (38.307, 37.838)

3. Vang Pej-hszing (Wang Beixing, Kína) 1:16.63 (38.487, 38.144)

Szánkó: német diadal a nőknél

A kétszeres világbajnok, 2006-ban, Torinóban bronzérmes német Tatjana Hüfner diadalmaskodott a női szánkósok versenyében. A második helyen meglepetésre az osztrák Nina Reithmayer, a harmadikon pedig a szintén német Natalie Geisenberger végzett.

A nők pályáját - hasonlóan a férfiakéhoz - lerövidítették a grúz Nodar Kumaritasvili pénteki halálos balesete nyomán.

A szlovák versenyzők közül Veronika Sabolová a 14., Jana Šišajová a 18. helyezést érte el.

Szánkó, női egyes, olimpiai bajnok: Tatjana Hüfner (Németország) 2:46.524 p (41.760, 41.481, 41.666, 41.617 mp)

2. Nina Reithmayer (Ausztria) 2:47.014 (41.728, 41.563, 41.884, 41.839)

3. Natalie Geisenberger (Németország) 2:47.101 (41.743, 41.657, 41.800, 41.901)

Curling: hazai sikerek

A házigazda férfi két a női válogatott egy győzelemmel kezdett a vancouveri téli olimpia curlingtornáján.

Műkorcsolya: Pljuscsenko az élen

A címvédő - és három év szünet után visszatért - Jevgenyij Pljuscsenko áll az élen a férfi műkorcsolyázók rövid programja után, amelyre magyar idő szerint szerda hajnalban került sor a vancouveri téli olimpián.

A háromszoros világbajnok orosz sztár mögött a második helyen az amerikai Evan Lysacek várja a csütörtöki kűrt, harmadik a japán Takahasi Dajszuke.

Pljuscsenko legnagyobb riválisai közül a kétszeres vb-első svájci Stephane Lambiel egyelőre az ötödik, míg a francia világ- és Európa-bajnok Brian Joubert csak a 18.