Elmaradt a csoda - Dzsudzsákék kiestek az Európa Ligából

2011. április 15. - 08:12 | Sport
Nem sikerült ledolgoznia háromgólos hátrányát a PSV-nek az Európa Liga negyeddöntőjének visszavágóján. Pedig Dzsudzsák Balázsék szűk félóra után már 2-0-ra vezettek, ekkor egy gólra volt szükségük a továbbjutáshoz, de az első félidő végén a portugálok nagyon fontos találatot szereztek. A második játékrészben a vendégek kiegyenlítettek, így a Benfica 6-3-as összesítéssel jutott tovább.

A tartalékosan felálló Eindhoven nem kezdett jól, a mérkőzés első tíz percében a Benfica két nagy helyzetet is kihagyott, előbb Gaiatán 6 méteres lövését ütötte a léc fölé Isaksson, majd egy nagy védelmi hibát kihasználva Saviola tört kapura, de a svéd újra védett. Ezt követően átvette az irányítást a PSV, sőt a 17. percben megszerezte a vezetést is: Lens ment el a jobb oldalon, középre adott, Dzsudzsák pedig négy méterről a léc alá bombázott. A 26. percben már 2-0-ra vezettek a hollandok: Lens 12 méteres lövését még védte Roberto, de a duplázás a bal sarokban kötött ki.

Félóra játék után a hazaiak majdnem ledolgozták hátrányukat: a Benfica védői nem értették meg egymást, Dzsudzsák csapott le a labdára, de egy picit hosszan tolta meg, így a kapus felszedte. Az első félidő hosszabbításában nehéz helyzetbe került a PSV: Isaksson elnézett egy szögletet, a labda Luisao elé került, aki hét méterről a bal felsőbe emelt.

A második játékrész elején a PSV mindent megpróbált, hogy gólt szerezzen, de nem jött össze. Az 52. percben Dzsudzsák beadása után Labyad előtt adódott nagy lehetőség, de fölé lőtt. A 63. percben aztán eldőlt a továbbjutás sorsa: büntetőhöz jutott a Benfica, amit Cardozo a jobbra vetődő Isaksson mellett a kapu közepébe gurított. A folytatásban még próbálkozott a PSV, Dzsudzsáknak is volt egy távoli lökete, de gólt nem sikerült szerezniük a hazaiaknak, így elbúcsúztak az Európa Ligától.

Eredmények:

PSV Eindhoven - Benfica 2-2 (Dzsudzsák 17., Lens 25., ill. Luizao 45. + 3., Cardozo 63. -11-esből), továbbjutott a Benfica 6-3-as összesítéssel

Sporting Braga – Dinamo Kijev 0-0 továbbjutott a Braga idegenben lőtt góllal

Twente – Villareal 1-3 (Bajrami 32., ill Rossi 60. -11-esből, Marco Ruben 84. -11-esből, Cani 90.) továbbjutott a Villareal 8-2-es összesítéssel

Szpartak Moszkva - FC Porto 2-5 (Dzyuba 52., Arami 72., ill Hulk 28., Rodriguez 45., Guarin 47., Falcao 54., Ruben Micael 89.) továbbjutott a Porto 10-3-as összesítéssel