A sportgimisek a középiskolások megyei olimpiáján

2011. május 17. - 19:33 | Sport
Szép sikereket értek el a Dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola és Sportgimnázium diákjai a közelmúltban ötödik alkalommal megrendezett Középiskolások megyei olimpiáján Nagyszombatban és környékén.

Az 1500 résztvevő – köztük csehországi, magyaországi, szlovákiai és első ízben USA-beli sportolók – a hét versenynapon tizenegy sportágban mérte össze erejét: labdarúgás, kosárlabda, röplabda, kézilabda, atlétika, erőöttusa, florball, teremevezés, karate, kerékpározás, dzsúdó.

Hegedűs László az intézmény igazatóhelyettese a Paraméter érdeklődésére elmondta, hogy a dunaszerdahelyi lányok kézilabdában megvédték tavalyi bajnoki címüket. Atlétikában 350-en álltak rajthoz különböző versenyszámokban, aranyérmet szerzett a sportgimnázium két futója: Derzsi Zolt (800 m) és Magyar Bálint (3000 m). A nagypályás labdarúgásban úgy a lányok, mint a fiúk a képzeletbeli dobogó második fokára állhattak fel. A győztesek továbbjutottak az olimpia össz-szlovákiai döntőjébe.

A Vidékfejlesztési Szakközépiskola eredményei:

Atlétika:

Gerely: Czinege Zsolt – 10. hely, 38 m

100 m: Kozári Rebeka, 9. hely, 14:10

200 m: Kozári Rebeka, 7. hely, 29:6

Edző: Nagy Csilla

Erőöttusa:

Csapatverseny (Vida Géza, Hegedűs Péter, Boráros Gábor, Bertók Roland), 4. hely. Edző: Horváth Kálmán

A Sportgimnázium eredményei:

Atlétika, lányok:

100 m: Hervay Noémi, 7. hely, 13:67

200 m: Hervay Noémi, 8. hely, 29:82

400 m: Vasmera Sabina, 3. hely, 73:69

Atlétika, fiúk:

100 m: Csepregi Ádám, 11. hely, 12:60

200 m: Molnár Kevin, 6. hely, 25:49

800 m: Derzsi Zsolt, 1. hely, 2:9,32

1500 m: Csóka Bálint, 4. hely, 4:53

3000 m: Magyar Bálint, 1. hely, 9:22

Távolugrás: Erdős Péter, 7. hely, 5,42

Edző: Nagy Csilla

Labdarúgás (nagypályás), fiúk: 2. hely.

Eredmények a csoportban: –Galanta SOŠ 4:0, g.: Rózsa Á., Bódis P., Ostrožansky Sz., Bíró T.; –Gymnázium Senica 1:1, g.: Ollári G.; –Gymnázium Hlohovec 1:1, g.: Czibula J. Elődöntő: –Gymnázium Piešťany 5:0, g.: Rózsa Á. 3, Csicsai P. 2. Döntő: SG Trnava–SG Dunaszerdahely 0:0, aranygól 1:0.
A keret tagjai: Soldan M., Bódis P., Bíró T., Molnár V., Czibula J., Zsákovics T., Ostrožansky Sz., Kürti B., Ollári G., Janik Sz., Kanyicska D., Rózsa Á., Csicsai P., Molnár B. Edző: Zsákovics Tibor.

Labdarúgás (nagypályás), lányok: 2. hely.

Eredmények: Dunaszerdahely–Galánta 2:0, Trnava–SG Dunaszerdahely 3:0.

A keret tagjai: Kristián B., Kucsora R., Kovács M., Csémi E., Göndör K., Juhos A., Fekete K., Hamar K., Bartalos L., Godó V., Kádár N., Udvarhelyi N. Edző: Lelkes József.

Kézilabda, lányok – l. hely.

Eredmények: OA Senica–SG Dunaszerdahely 10:18, SG Dunaszerdahely–Gymnázium Piešťany 25:2; SG Dunaszerdahely–Obchodná akadémia Trnava – a nagyszombatiak sérülésekre hivatkozva nem álltak ki a mérkőzésre.

A keret tagjai: Brunczvik N., Ágh F., Bódis K., Németh R., Nagy 0., Nagy I., Derzsi E., Matus N., Semsei O., Újhelyi K., Viola Á., Póda N. Edzők: Németh Lívia, Méhes Tibor.

(lel)