Kézilabda: A sportgimis lányok páratlan sikere

2012. március 26. - 19:10 | Sport

NAGYSZOMBAT – A Szlovák Köztársaság Oktatásügyi Minisztériuma által meghirdetett és megrendezett középiskolák országos bajnokságának döntőjében a Dunaszerdahelyi Sportgimnázium csapata a kitűnő harmadik helyen végzett, s ezzel az iskola történetében páratlan sikert ért el.

Hegedűs László, az intézmény igazgatóhelyettese a Paraméter érdeklődésére elmondta: a tornán az 1992-ben született és fiatalabb diáklányok versenyezhettek. A résztvevők a megyei győztes tizenkét fős csapatok voltak. A 2 x 20 perces mérkőzéseket az érvényes kézilabda-szabályok szerint játszották. A helyezetteket kupával, oklevéllel díjazták. A szervezőbizottság élén az Iskolai Sportok Szlovákiai Szövetsége, illetve a Nagyszombati Kerületi Tanügyi Hivatal munkatársai álltak.

Eredmények:

Gymnázium Pavla Horova Michalovce–Športové gymnázium Nitra 15:18 (10:10)

Michalovce–Športové gymnázium Trenčín 35:21 (17:9)

Michalovce–Dunaszerdahelyi Sportgimnázium 25:17 (12:7)

Michalovce–Obchodná akadémia Vranov nad Topľou 28:12 (19:4)

Nitra–Trenčín 23:13 (13:10)

Nitra–Dunaszerdahely 24:14 (11:8)

Nitra–Vranov n/T. 35:8 (14:5)

Trenčín–Dunaszerdahely 20:21 (14:12)

Trenčín–Vranov n/T. 24:16 (8:10)

Dunaszerdahely–Vranov n/T. 28:13 (16:5).

A keret tagjai:

Derzsi Eleonóra, Póda Alexandra (kapusok) – Bódis Klaudia, Ágh Franciska, Matus Nóra, Nagy Ines, Újhelyi Kristína, Viola Ágnes, Semsei Orsolya, Brunczvik Nikoletta, Nagy Orsolya, Kyparissi Vasiliki. Edző-tanár: Lelkes József.

A dunaszerdahelyiek legeredményesebb dobói: Nagy Orsolya 16, Semsei Orsolya 15, Brunczvik Nikoletta 12, Matus Nóra 11, Újhelyi Krisztína 10

Végső sorrend:

1. ŠG Nitra 8 pont

2. Gymnázium P. Horova Michalovce 6 pont

3. SG Dunaszerdahely 4 pont

4. ŠG Trenčín 2 pont

5. OA Vranov nad Topľou 0 pont

A torna legjobb játékosának a varannói Simona Višňovská bizonyult. A mezőny legjobb góllövője a trencséni Katarína Bérová lett. Legjobb kapusa pedig a nagymihályi Kristína Sedláčková.