Debreceni úszó Eb - Risztov döntős, heten elődöntősök

2012. május 25. - 14:15 | Sport

Risztov Éva 1500 m gyorson bejutott a szombati döntőbe annak köszönhetően, hogy a harmadik legjobb időt úszta a pénteki selejtezőben a debreceni Európa-bajnokság ötödik napján.

A hazaiak 800 méteren bronzérmes versenyzője futamgyőztesként, 16:33.56 perccel került be a legjobb nyolc közé.

A többi magyar az elődöntős tagságért küzdött, többnyire sikerrel. Így gond nélkül jutott be a 16 fős mezőnybe 100 m férfi pillangón Cseh László. A 200-as szám csütörtöki Európa-bajnoka a legjobb időt produkálta 52.32 másodperccel. Vele együtt folytathatja délután Pulai Bence, aki összesítésben a negyedikként, 52.68 mp alatt ért célba. Befért volna a 16-ba Madarassy Ádám is, ha nincs az egy nemzetből csak a két legeredményesebbet továbbengedő szabály, ennél fogva viszont 14.-ként is búcsúznia kellett (53.10). A 200-as táv debreceni Eb-ezüstérmese, az ifjúsági olimpiai bajnok Biczó Bence az alsó régióban végzett (54.10, 33. hely).

A 200 m női gyors magyar triójából - a 2010-es Európa-bajnok, a mostani Eb-n pedig második helyezett váltóban egyformán szerepelt - Verrasztó Evelyn és Mutina Ágnes lépett tovább a legjobb 16 közé. Előbbi 2:00.85 perccel a nyolcadik, utóbbi 2:00.88-cal a kilencedik helyen végzett a délelőtti rangsorban. Az éppen pénteken 17 esztendős Joó Sára nem tudta meglepni magát a kimagasló szereplés örömével: 2:03.98 perccel a 29. lett a 41 fős mezőnyben.

A pénteki első próbát 200 m férfi háton a négy magyar közül Bernek Péter és Balog Gábor vette sikerrel. Az ifjúsági olimpiai bajnok Bernek a délelőtti időfutamos eredmények összesítése alapján a harmadik helyet szerezte meg 1:59.07-es teljesítménnyel, Balog 1:59.63-mal ötödikként zárt. Verrasztó Dávid (2:02.33 p) a 22., Zámbó Balázs (2:02.36) a 23. lett.

50 m női háton nem jutott tovább sem Povázsay Eszter (30.05 mp, 28. hely), sem Szekeres Dorina (30.69, 38.), s az 50 m férfi mellúszás selejtezőjének három magyarjából is csupán Financsek Gábor teljesítménye ért elődöntőt (28.01 mp, 10. hely), Szabó Tamásé (28.66, 31.) és Molnár Ákosé (30.42, 51.) nem.