Euro 2012 - Csehország - Lengyelország 1:0 - A csehek a negyeddöntőben!

2012. június 16. - 20:50 | Sport

A cseheknek akár egy döntetlen is elég lehet a továbbjutáshoz, a lengyeleknek ehhez azonban mindenképp nyerniük kellene.

Csehország a negyeddöntőben!

90+ perc: Még egy óriási helyzet a lengyelek előtt! Čech felett elszáll a labda, de egy védő beleér, és az nem jut a kapuba.

90+ perc: Pekhart kap sárgát a csehektől, miután megakadályozta, hogy a lengyelek elvégezzenek egy szabadrúgást.

90+ perc: Barošt lecserélik, egy gólpasszal zárja a meccset, Pekhart áll be a helyére.

90. perc: Perquis kap sárgát.

89. perc: Izgalmas a vége: Blaszczykowski centere után Lewandowski elől szögletre mentenek.

88. perc: Kisebb csetepaté után Plašil és Blaszczykowski kap sárga lapot.

87- perc: GÓLHELYZET! A lengyelek egyenlíthettek volna, egy jobboldali beadás után Wasilewski fejelhetett kapura, Čech állva maradt, a labda viszont fölé ment.

86. perc: Dudka szabadrúgása a sorfalról lejön.

84. perc: Csere a cseheknél: Rajtoral érkezik Jiráček helyére.

82. perc: A jelenlegi állás szerint a csehek és a görögök jutnának tovább.

80. perc: Čech öklözött egy szöglet után, Piszczek elé került a labda, aki kemény lövésével Jiráček fejét találta el.

78. perc: Plašil ívelt a kapu elé szabadrúgásból, Dudka az utolsó pillanatban ért bele a labdába, így mentett Sivok elől.

77. perc: Čech a másik tizenhatos közelébe lőtte a labdát kézből, ahol Barošnak sikerült megzavarnia Piszczeket, de Tyton kapus végül becsúszva ment a cseh támadó elől.

75. perc: Barošt ugratták ki, el is viszi a labdát a kapus mellett, majd belövi a kapuba, de hiába, mert már eleve lesről indult.

72. perc: GÓÓÓÓL! Vezetést szereztek a csehek! Egy gyors ellentámadás végén Jiráček kapja a labdát a tizenhatoson belül, majd egy védőt elfektetett, és ellőtte a kapus mellett a labdát.

70. perc: A jelenlegi állás szerint mindkét csapat kiesne. A másik mérkőzésen ugyanis a görögök vezetnek Oroszországgal szemben, így megszereznék a második helyet.

67. perc: Baroš alakított ki helyzetet, a tizenhatos előtt, lövését azonban fogta Tyton.

65. perc: GÓLHELYZET! Sivok közelről a földre fejelte a labdát, Tyton lábait összezárva tudta védeni, majd a kipattanót bevetődve öklözte el.

63. perc: Plašil ezúttal jobbról ívelhetett a kapu elé szabadrúgásból, de a védők ismét mentettek.

62. perc: Plašil adott be szabadrúgásból a hosszú oldalra, de a lengyeleknek sikerült tisztázniuk.

60. perc: Wasilewski szabálytalankodott a tizenhatos vonala előtt, sárgát kap érte.

58. perc: Pilářt kenték el a bal szélen.

56. perc: Csere a lengyeleknél: Grosicki érkezik Polanski helyére.

54. perc: Limbersky csapott le egy labdára, majd betört vele a tizenhatoson belülre, és kb. hét méterről spiccel mellé lőtt.

52. perc: Lewandowski tisztázott a szöglet után Kadlec elől.

51. perc: Baroš lövése után a labda egy védő lábán megpattanva hagyja el a pályát.

48. perc: A csehek második félidei első szöglete után nem alakult ki helyzet.

46. perc: A csehek kezdték a második félidőt.

___________________________________________

45. perc: A bíró alig néhány másodperccel a rendes játékidő letelte után lefújta az első félidőt.

43. perc: Plašil balról befele cselezve lőtt kapura, de a kapus fogta.

42. perc: Lewandowski tört a kapu elé, majd visszapasszolt Murawskihoz, akinek kövése Kadlecről vágódott ki.

41. perc: Pilař helyzete! Elsőre Plašilt találja el, de visszapattan elé a labda, a tizenhatoson belülről aztán laposan és gyengén lő, egyenesen Tyton kezébe.

40. perc: Lewandowski rejtette el a labdát, majd Blaszczykowskit indította volna, de lefülelték.

38. perc: Plašil lövése megpattant egy lengyel védő lábán, de éppen Tyton kezében kötött ki a labda.

37. perc: A félpályánál letámadnak a lengyelek, de nem tudnak mit kezdeni a csehek passzolgatásával.

34. perc: Jiráček beadása után Piszczek tisztáz a lengyel kapu előtt.

32. perc: Leült a meccs, a lengyelek támadási kedve alábbhagyott, cseh részről is sok a pontatlanság.

27. perc: Szakad az eső a meccsen, a csehek a 27. percben végezhették el az első szögletüket, de nem alakult ki belőle helyzet.

24. perc: Murawski kap sárgát.

22. perc: Egy kapu elé ívelt labdát Wasilewski fejel jól, de Čech a helyén.

21. perc: Boenisch 30 méteres bombáját cseh bravúrosan védte.

17. perc: Polanski jócskán fölé lőtt.

14. perc: Obraniak ívelt a kapu elé szabadrúgásból, Kadlec továbbította a labdát Boenisch, aki viszont kevéssel mellé durrantott.

11. perc: Limbersky kapja a mérkőzés első sárga lapját.

10. perc: Lewandowski nagy helyzetet puskázott el! Hét méterről nem találta el a kaput!

8. perc: Obraniak indította Blaszczykowskit, aki kiszorított helyzetből már nem tudta átjuttatni Čech felett a labdát.

6. perc: Lewandowski a tizenhatos jobb sarkától végzett el szabadrúgást: a kétszemélyes sorfal között ellőtte, a labda az oldalhálóba csapódott. Nemsok hiányzott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.